baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Spotkajmy się w Miasteczku Powstańczym!

Samorząd Województwa Wielkopolskiego zaprasza do wspólnego świętowania Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

W niedzielę, 11 grudnia, od godziny 12:00 do 16:00 na Skwerze Rozmarek – w specjalnie na tę okazję zaaranżowanym Miasteczku Powstańczym – będziemy mogli uczcić pamięć o zwycięskim zrywie oraz pokazać radość i dumę, które dzięki sukcesowi naszych przodków towarzyszą nam już od ponad stu lat.

Organizator obchodów przygotował wiele atrakcji nawiązujących do historycznych wydarzeń przełomu 1918 – 1919 roku, oddających atmosferę tamtych dni. – W Miasteczku Powstańczym będą na państwa czekać darmowe flagi powstańcze i inne niespodzianki pozwalające na wspólne spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi – zachęca Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak. – Będzie można zrobić pamiątkowe zdjęcia z Powstańcami, samodzielnie wykonać rozetkę, flagę czy proporczyk. To okazja do wspólnego pośpiewania piosenek z okresu Powstania Wielkopolskiego przy akompaniamencie pianina czy podjęcia wyzwań w pokoju zagadek, a także obcowania z historią. Na zmarzniętych czekać będzie rozgrzewający grog (bezalkoholowy) „przeciwdziałający szkorbutowi”. A zatem, szanowni kaliszanie oraz przybyli do Grodu nad Prosną goście: w niedzielę, 11 grudnia dajcie się zaprosić do Miasteczka Powstańczego, by wspólnie wyrazić radość ze zwycięstwa. A gdy nadejdzie 27 grudnia, w 104. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego pokażmy swoją wdzięczność tym, którzy walczyli za naszą wolność. Udekorujmy nasze balkony, okna i tarasy flagami powstańczymi. Razem wywieśmy flagi dla powstańców!

źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze