baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Spotkanie autorskie z Michałem Miklasem na temat „Trudnych związków”

Biblioteka Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu i Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej zapraszają na spotkanie autorskie z Michałem Miklasem – autorem książki pt. „Trudne związki”.

Spotkanie poprowadzi dr Justyna Kociemba-Żulicka. Wydarzenie odbędzie się 27 kwietnia o godzinie 15:00 w bibliotece WP-A przy ulicy Nowy Świat 28-30.

„Trudne związki” to opowieść o życiu Marii Dąbrowskiej i o jej relacjach, niekiedy bardzo burzliwych, z ukochanymi osobami. To także ważny komentarz do dzieł pisarki, które w tym kontekście jawią się jako próba zrozumienia przez nią własnego życia emocjonalnego. Przedstawiona w książce biografia Dąbrowskiej – zdeterminowana przez historię, pełna zawirowań oraz nieoczywistych wyborów życiowych – okazuje się zaskakująco nowoczesna. Autorka Nocy i dni, niejako na przekór swoim czasom, zawzięcie walczyła bowiem o własne szczęście, angażowała się w kolejne trudne związki z mężczyznami i kobietami, przełamywała tabu obyczajowe, a przy tym nieustannie ewoluowała duchowo. Zarówno ów rozwój, jak i stale powracające poczucie braku dały o sobie znać także w twórczości Dąbrowskiej i już na zawsze stały się jej charakterystycznym rysem. Publikacja rozwija wątki podjęte w wystawie o tym samym tytule, prezentowanej w Dworku Marii Dąbrowskiej w Russowie.

Źródło: WP-A UAM

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze