baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem w Książnicy Pedagogicznej

W 2023 roku przypada setna rocznica urodzin Wisławy Szymborskiej, poetki nagrodzonej w 1996 roku Nagrodą Nobla. Z tej okazji Książnica Pedagogiczna w Kaliszu zaprasza 13 kwietnia o godzinie 13:00 na spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem, literaturoznawcą, pisarzem i tłumaczem oraz byłym sekretarzem Wisławy Szymborskiej.

Senat Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował, że Wisława Szymborska będzie patronką roku 2023. Uchwałę w tej sprawie podjął także Sejmik Województwa Wielkopolskiego. Noblistka urodziła się bowiem w wielkopolskim Kórniku i tam spędziła pierwsze lata swojego dzieciństwa.

W obchody Roku Wisławy Szymborskiej włączyła się Książnica Pedagogiczna w Kaliszu, organizując wydarzenie, dzięki któremu można bliżej poznać twórczość poetki. Gościem biblioteki będzie Michał Rusinek, literaturoznawca, tłumacz, pisarz, doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, oraz były sekretarz Wisławy Szymborskiej. Rusinek jest autorem nazw żartobliwych gatunków literackich stworzonych przez Szymborską, jak: lepiej, odwódka i moskalik. Od kwietnia 2012 roku jest prezesem Fundacji Wisławy Szymborskiej, założonej na mocy testamentu pozostawionego przez Noblistkę.

Spotkanie będzie okazją, aby nie tylko porozmawiać o twórczości wybitnej pisarki, ale także wysłuchania anegdot związanych z jej życiem prywatnym. A to wszystko już 13 kwietnia o godzinie 13:00, w Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu, wjazd od ulicy Kordeckiego. Transmisję ze spotkania będzie też można śledzić na profilu facebookowym biblioteki.

Źródło: PBP KP

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze