Spotkanie autorskie z Wojciechem Kassem

8 lipca o godz. 17:00 odbędą się pierwsze od ponad roku spotkanie autorskie na żywo w najnowszej placówce Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu. W Filii nr 6 z Oddziałem „Izba Pamięci Szczypiorna” przy ul. Wrocławskiej 189a wydarzenie będzie zorganizowane w warunkach rygoru związanego z ograniczeniami pandemicznymi.

Spotkanie będzie rozmową z Wojciechem Kassem wokół jego najnowszej książki poetyckiej pt. „Metaf. 20 wierszy o położeniu”. Wojciech Kass to poeta i eseista. Opublikował 15 książek poetyckich i kilka książek eseistycznych. Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Pen Clubu. Był stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2002, 2008). Redaktor dwumiesięcznika literackiego „Topos”. Prowadził zajęcia creative lighting w Studium Literacko-Artystycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku. Uhonorowany wieloma nagrodami  literackimi. Jego wiersze tłumaczone są na język niemiecki, angielski, włoski, francuski, hiszpański, litewski, czeski, słoweński, serbski, chorwacki, bułgarski, rosyjski. Od 1997 r. pracuje w Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu na Mazurach. Spotkanie poprowadzi Izabela Fietkiewicz-Paszek.

Źródło: MBP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze