Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Spotkanie poświęcone Wincentemu Witosowi w opatóweckiej bibliotece

Zalicza się go do grona ojców Niepodległości, ale jego zasługi pozostają mniej znane od dokonań innych polityków zaangażowanych w odbudowę państwa polskiego. Mowa o Wincentym Witosie, któremu poświęcone zostało spotkanie w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku.

O jego życiu w Wierzchosławicach, dzieciństwie i rodzinie, pierwszej pracy, rozpoczęciu działalności politycznej a potem jej kontynuacji, a przede wszystkim o drodze Polski do niepodległości mówili goście Małgorzaty Matysiak – dyrektorki opatóweckiej Biblioteki – Anna Narewska – Prezes Polskiego Towarzystwa Historycznego – Oddział w Kaliszu i Jan Adam Kłysz Przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego. Najsłynniejsze cytaty Wincentego Witosa odczytał Piotr Wolarz. To była bardzo wartościowa lekcja historii zorganizowana w roku należącym właśnie do Wincentego Witosa, a to w związku ze 150. rocznicą jego urodzin oraz w uznaniu jego wybitnych zasług jako przywódcy ruchu ludowego.

Źródło: Powiat Kaliski

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze