Spotkanie prezydenta Kinastowskiego z bp. Brylem

Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza spotkał się dzisiaj z biskupem Diecezji Kaliskiej – Damianem Brylem. Tematem rozmowy z nowo powołanym ordynariuszem Diecezji Kaliskiej była współpraca z władzami samorządowymi. – Deklaruję chęć współpracy z samorządem miasta. Jestem przekonany, że może się ona odbywać na wielu płaszczyznach – powiedział biskup Damian Bryl.

W spotkaniu z nowo powołanym biskupem, o którym więcej pisaliśmy w jednym z artykułów, uczestniczył ksiądz prałat Jacek Plota, kustosz Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa.

„Z nowo powołanym ordynariuszem Diecezji Kaliskiej rozmawialiśmy o specyfice naszego miasta, o historii i współczesności. Także o planowanych w śródmieściu inwestycjach, jak rewitalizacja Głównego i Nowego Rynku wraz z ulicą Kanonicką czy przebudowa trzech placów. Centrum miasta ma stać się bardziej przyjazne, bezpieczne i estetyczne. Wprowadzane zmiany będą miały wpływ także na ruch turystyczny związany z kultem świętego Józefa. Cieszy mnie otwartość księdza biskupa i zainteresowanie sprawami naszego miasta” – mówi Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza.

Ksiądz Damian Bryl urodził się w Jarocinie. Studiował w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu. Tam też przyjął święcenia kapłańskie. Pracował jako wikariusz w Środzie Wielkopolskiej. Z Hiszpanii, gdzie z tytułem doktora teologii ukończył studia na Universidad de Navarra w Pampelunie, wrócił do Poznania. Od 2013 r. był biskupem pomocniczym archidiecezji poznańskiej. 25 stycznia 2021 roku papież Franciszek mianował Damiana Bryla biskupem kaliskim. Ingres biskupa kaliskiego, czyli uroczyste objęcie diecezji, planowane jest na ostatnie dni marca.

Źródło: UM Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze