Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka zaprasza na spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską, znakomita pisarka i reporterka, autorką m.in. biografii „Beksińscy. Portret podwójny” i reportażu „1945. Wojna i pokój”. Wydarzenie odbędzie się 12 marca.

Magdalena Grzebałkowska to autorka bestsellerowych i nagradzanych książek: „Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego”, „Beksińscy. Portret podwójny”, „1945. Wojna i pokój”, „Komeda. Osobiste życie jazzu” oraz „Wojenka. O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia”. Sukcesem wydawniczym autorki była biografia Zdzisława i Tomasza Beksińskich, która została doceniona zarówno przez krytyków literackich i historyków, jak i czytelników, będąc jedną z chętniej wybieranych pozycji w swojej kategorii gatunkowej. Równie wysoko oceniono wydany siedem lat temu reportaż „1945. Wojna i pokój”. Jest on dokumentacją jednego z najbardziej dramatycznych momentów w polskiej historii, gdy mierzyliśmy się z czasem przejściowym pomiędzy II wojną światową a stabilizacją. Precyzyjna dokumentacja, wnikliwa analiza oraz interesujący styl to niezaprzeczalne walory tej książki.

Spotkanie z pisarką, które poprowadzi Ewa Dobosiewicz, jest jednym z wydarzeń Festiwalu Ludzie Książki. W jego ramach w Kaliszu dzień wcześniej odbędą się specjalistyczne warsztaty „Książka od kuchni” z udziałem studentów WPA UAM poświęcone pisaniu powieści kryminalnej, które zrealizuje Monika Długa z Wydawnictwa Poznańskiego. Ponadto przez cały marzec w Galerii 66 gościła będzie wystawa „Okładki książek norweskich” poświęcona okładkom najpopularniejszych i najbardziej interesujących książek autorów norweskich kryminałów.

Spotkanie odbędzie się 12 marca, o godzinie 18.00 w Bibliotece Głównej.

źródło: Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze