baner_FBAnt
Baner AWS
baner_apka_2

Spotkanie z „Malarstwem” Janusza Lewandowskiego

27 stycznia w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina o godzinie 19.00 odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Malarstwo” Janusza Lewandowskiego.

Janusz Lewandowski urodził się w 1958 r. w Kaliszu. Studiował w Instytucie Wychowania Artystycznego w Częstochowie, gdzie w 1985 r. otrzymał dyplom z rzeźby u doc. Tadeusza Wencla. Zajmuje się rysunkiem oraz malarstwem. Jest nauczycielem w Młodzieżowym Domu Kultury w Kaliszu, gdzie prowadzi pracownię rysunku i malarstwa. Autor wystaw indywidualnych, brał także udział w wielu ekspozycjach zbiorowych. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych polskich i zagranicznych.
„(…) Budowanie obrazu jest poprzedzone wieloma przymiarkami zapisanymi w formie niewielkich szkiców (kartki ułożone obok siebie mogłyby tapetowo zakryć ściany i podłogę pracowni). Te rysunkowo-malarskie notatki powstające w ciągu zaledwie kilkunastu sekund przypominają biały ekran, na którym nagle wyświetlają się czarne formy. Skojarzenie z grafiką lub kaligraficznymi ideogramami szybko weryfikują gotowe obrazy. Na ich powierzchni czarne plamy tracą siłę znaku na rzecz kompozycji wziętych z innego porządku”. Ten portret artysty, naszkicowany piórem Anny Tabaki, przywoływany jest nie bez powodu. Na finał spotkania z malarstwem Janusza Lewandowskiego galeria planuje zaprezentować subtelne wydawnictwo, w którym znalazły się nigdzie dotąd niepublikowane szkice wykonywane przez artystę. Tym akcentem chce przybliżyć widzom warsztat pracy autora wystawy „MALARSTWO”. Wstęp na wydarzenie jest wolny, obowiązują zasady bezpieczeństwa dyktowane obecną sytuacją epidemiczną.

Źródło: GJT

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze