Spotkanie z ministrem Edukacji i Nauki

Przedstawiciele Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego spotkali się z ministrem Przemysławem Czarnkiem i rozmawiali o rozwoju uczelni, planach na najbliższą oraz dalszą przyszłość. Minister zapowiedział również swoje wizyty w naszym mieście.

Szef resortu edukacji i nauki powiedział podczas spotkania, że jest związany z naszym regionem i wkrótce przyjedzie do Akademii Kaliskiej. Ponadto rektor akademii, prof. Andrzej Wojtyła zaproponował ministrowi, aby objął honorowym patronatem drugą edycję Światowej Konferencji Zdrowia Rodziny, którą Akademia Kaliska organizuje w październiku. Zaproszenie zostało przyjęte, a uczestnicy spotkania rozmawiali także o pandemii i kształceniu studentów w tym trudnym okresie. Nie zabrakło także rozmów na szczegółowe tematy naukowe.

„Na pewno w najbliższych tygodniach przyjadę do Kalisza, a jesienią będę obecny podczas Światowej Konferencji Zdrowia Rodziny, organizowanej przez Akademię Kaliską” – powiedział minister Edukacji i Nauki, prof. Przemysław Czarnek.

Delegacja uczelni w osobach rektora oraz dyrektora administracyjnego – Łukasza Mikołajczyka, wsparta posłem Janem Dziedziczakiem, prowadziła również rozmowy w centrali Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

„Z prezes Aleksandrą Hadzik rozmawialiśmy o uruchomieniu studiów podyplomowych dedykowanych pracownikom KRUS i nasza propozycja została przyjęta z zadowoleniem” – dodaje prof. Wojtyła. „Podczas roboczego spotkania ustalaliśmy szczegóły programu nauczania dla słuchaczy studiów podyplomowych, ale również rozmawialiśmy o możliwościach prowadzenia badań naukowych, w których chcielibyśmy wykorzystać doświadczenie, infrastrukturę i wiedzę pracowników centrów rehabilitacji rolników. Wydaje się, że jesteśmy na bardzo dobrej drodze do bliskiej współpracy.”

 

Źródło: Akademia Kaliska
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze