Spotkanie z ministrem Edukacji i Nauki

Przedstawiciele Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego spotkali się z ministrem Przemysławem Czarnkiem i rozmawiali o rozwoju uczelni, planach na najbliższą oraz dalszą przyszłość. Minister zapowiedział również swoje wizyty w naszym mieście.

Szef resortu edukacji i nauki powiedział podczas spotkania, że jest związany z naszym regionem i wkrótce przyjedzie do Akademii Kaliskiej. Ponadto rektor akademii, prof. Andrzej Wojtyła zaproponował ministrowi, aby objął honorowym patronatem drugą edycję Światowej Konferencji Zdrowia Rodziny, którą Akademia Kaliska organizuje w październiku. Zaproszenie zostało przyjęte, a uczestnicy spotkania rozmawiali także o pandemii i kształceniu studentów w tym trudnym okresie. Nie zabrakło także rozmów na szczegółowe tematy naukowe.

“Na pewno w najbliższych tygodniach przyjadę do Kalisza, a jesienią będę obecny podczas Światowej Konferencji Zdrowia Rodziny, organizowanej przez Akademię Kaliską” – powiedział minister Edukacji i Nauki, prof. Przemysław Czarnek.

Delegacja uczelni w osobach rektora oraz dyrektora administracyjnego – Łukasza Mikołajczyka, wsparta posłem Janem Dziedziczakiem, prowadziła również rozmowy w centrali Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

“Z prezes Aleksandrą Hadzik rozmawialiśmy o uruchomieniu studiów podyplomowych dedykowanych pracownikom KRUS i nasza propozycja została przyjęta z zadowoleniem” – dodaje prof. Wojtyła. “Podczas roboczego spotkania ustalaliśmy szczegóły programu nauczania dla słuchaczy studiów podyplomowych, ale również rozmawialiśmy o możliwościach prowadzenia badań naukowych, w których chcielibyśmy wykorzystać doświadczenie, infrastrukturę i wiedzę pracowników centrów rehabilitacji rolników. Wydaje się, że jesteśmy na bardzo dobrej drodze do bliskiej współpracy.”

 

Źródło: Akademia Kaliska

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter