Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Spotkanie z muzyką XVII wieku, czyli koncert „Viva l’Italia!” w Opatówku

Koncert „Viva l’Italia!” w Opatówku przeszedł do historii, wieńcząc II Międzynarodowy Festiwal im. Kazimierza Flataua. Wydarzenie odbyło się w miniony piątek w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku. Organizatorem koncertu byli Stowarzyszenie Miłośników Kultury i Sztuki w Poznaniu wraz z Fundacją „Inicjatywa dla Opatówka”.

W programie koncertu pod hasłem „Viva l’Italia!” znalazły się utwory włoskiego baroku na flet i klawesyn. Wyjątkowość wydarzenia ubogaciło wykonanie w oryginalnym brzmieniu dzięki wykorzystaniu kopii instrumentów historycznych. Zaprezentował się międzynarodowy duet muzyków – czeska flecistka, grająca na fletach historycznych – Michaela Koudelkova oraz polski klawesynista młodego pokolenia – Maurycy Raczyński. W repertuarze koncertu znalazły się dzieła takich kompozytorów jak Vivaldi, Corelli, Frescobaldi. Słowo o muzyce opowiedziała inicjatorka koncertu, Monika Woźniak. Gośćmi koncertu byli m.in. Mieczysław Łuczak, Członek Zarządu Powiatu Kaliskiego oraz Prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej, Mariusz Małoburski, Przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Opatówek oraz Jolanta Golicka, zastępca dyrektora Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku.

Koncert był finałowym wydarzeniem II Międzynarodowego Festiwalu im. Kazimierza Flataua realizowanym przez Stowarzyszenie Miłośników Kultury i Sztuki w Poznaniu oraz ostatnim koncertem organizowanym przez Fundację „Inicjatywa dla Opatówka” w kończącym się roku 2023. Była to okazja do podsumowania działań, a także do wręczenia tradycyjnych statuetek Mecenasów Fundacji – dla osób, firm i instytucji, które znacząco wsparły działania Fundacji w mijającym roku. Wyróżnienia otrzymali: Bank Spółdzielczy Ziemi Kaliskiej, Kwiaciarnia Malwa, Firma Colian, Firma Planteon, Firma NEST, MTM Industries Sp. z o.o.,  Fundacja Biura Rachunkowego FiK, KMS Architekci Katarzyna Matysiak-Samulska, Biuro rachunkowo – doradcze Prospero Aneta Krupińska, Centrum Optyki Popiołek Tomasz Popiołek, Składy Budowlane CHATA Barbara Łuczak, Rada Powiatowa Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Kaliszu, Hotel Stajnia Wolica, Borowiak Nieruchomości – Dawid Borowiak, Pałac Tłokinia, Państwo Maria i Ryszard Prusowie, Państwo Dorota i Stanisław Gralińscy, Państwo Aleksandra i Paweł Wróblewscy, Państwo Honorata i Mariusz Małoburscy, Państwo Edyta i Piotr Królowie, Pan Wojciech Krymarys, Pan Przemysław Andrzejak.

Koncert był kolejnym działaniem wpisującym się w cykl „Spotkania ze sztuką” w Opatówku, organizowanym od 2014 roku, a wspomniany Festiwal został dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze