baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Spragnieni kaliszanie ukradli blisko 500 piw

Zarzut kradzieży usłyszeli dwaj mężczyźni w wieku 35 i 37 lat, zatrzymani przez policjantów z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej. Zatrzymani okradli jedną z hurtowni na terenie Kalisza, ich łupem padły piwa o łącznej wartości ponad 2 tys. złotych. Sprawcy przestępstwa byli tak niecierpliwi, że chwilę po kradzieży postanowili skonsumować część swojego łupu.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Oficer Dyżurny otrzymał informację, że nieznane osoby mogły dokonać kradzieży na terenie nieczynnej hurtowni. Na miejsce zostali skierowani policjanci z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej. Dojeżdżając we wskazane miejsce funkcjonariusze zauważyli osoby, które piły alkohol. W trakcie rozmowy z policjantami, dwaj mężczyźni nie potrafili wyjaśnić w logiczny sposób, gdzie kupili piwo, które pili. Policjanci postanowili dokładnie przyjrzeć się sprawie. Chwilę później, w zaroślach odnaleźli ukryte skrzynki z piwem. Wszystkie pochodziły z terenu pobliskiej hurtowni. O całym zdarzeniu został powiadomiony właściciel placówki handlowej.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Okazało się, że to kaliszanie w wieku 35 i 37 lat. Na podstawie zebranego materiału dowodowego podejrzani usłyszeli zarzut kradzieży. Jak ustalili policjanci przestępczy duet działał przez okres blisko dwóch tygodni, wynosząc z terenu hurtowni skrzynki i „czteropaki” z piwem. Łącznie ukradli 380 butelek oraz ponad 90 puszek piwa. Za przestępstwo, którego się dopuścili grozi im kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Część ze skradzionego towaru już wkrótce wróci do właściciela.

Źródło: KMP Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze