baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Sprawca napadu na staruszkę zatrzymany

Niespełna dobę zajęło kaliskim policjantom ustalenie i zatrzymanie sprawcy rozboju. 40-latek zaatakował 72-latkę przewrócił ją, a następnie ukradł jej torebkę. Podejrzany usłyszał już zarzut w tej sprawie. Grozi mu kara nawet 12-lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu został aresztowany na okres trzech miesięcy.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek około godz. 13:30. Na ulicy, do schodzącej po schodach 72-latki podszedł nieznany mężczyzna. W pewnym momencie nieznajomy chwycił za pasek torebki, którą miała przy sobie kobieta i szarpiąc wywrócił ją na schody. Wykorzystując stan bezbronności 72-latki napastnik ukradł torebkę z zawartością m.in. portfela i pieniędzy.

Policjanci od razu po otrzymaniu zgłoszenia przystąpili do ustalenia sprawcy tego przestępstwa. Ostatecznie udało się zabezpieczyć nagranie monitoringu z zapisem całego zdarzenia. Niespełna 24 godziny później sprawca rozboju został zatrzymany. Okazało się, że to 40-letni mieszkaniec Pleszewa.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy, dał prokuratorowi z Prokuratury Rejonowej w Kaliszu podstawy do przedstawienia 40-latkowi zarzutu. Mężczyzna odpowie za rozbój. Za to przestępstwo grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kaliszu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze