Sprawca włamań do kaliskich kościołów zatrzymany

Włamanie oraz usiłowanie kradzieży z włamaniem - takie zarzuty postawiono 42-latkowi z województwa dolnośląskiego, który za cel obrał sobie Kościół pw. Św. Gotarda oraz pw. Św. Wojciecha i Stanisława w Kaliszu.

W przypadku pierwszego z kościołów mężczyźnie nie udało się dostać do środka, gdyż spłoszył go alarm. Tego samego dnia kaliska policja otrzymała jednak drugie podobne zgłoszenie nieco później. Jak się okazało miejscem włamania stał się Kościół Garnizonowy. Włamywacz zabrał pieniądze z trzech skarbon znajdujących się w świątyni. Dzięki szybko uzyskanym przez policję informacjom, udało się ustalić rysopis włamywacza i niemal w godzinę później zatrzymać go. W plecaku, który miał przy sobie mężczyzna znaleziono m.in. dwa łomy, szczypce do przecinania kabli oraz szlifierkę kątową na akumulator z tarczami do cięcia metalu, a także pieniądze pochodzące z kradzieży.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego policja przedstawiła 42-latkowi dwa zarzuty: odpowie za włamanie oraz usiłowanie kradzieży z włamaniem, a ponieważ dopuścił się tych czynów w warunkach recydywy, grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.


Źródło: KMP w Kaliszu, Fot.: AdobeStock

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter