Srebro i brąz na Mistrzostwach Polski w kajak polo

W miniony weekend w Kaniowie odbyły się Lotto 24 Mistrzostwa Polski Seniorów 2 Mistrzostwa Polski Młodzików w kajak polo. Znakomity występ zaliczyli młodzicy KTW. Trzy kaliszanki odebrały też nominacje do kadry na Mistrzostwa Europy w Katanii.

18 i 19 września w Kaniowie zawodnicy Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego rywalizowali w Lotto 24Mistrzostwach Polski Seniorów i 2 Mistrzostwa Polski Młodzików w kajak polo w kategoriach seniorów i młodzików. Znakomicie spisali się kaliscy młodzicy Eryk Antoszczyk, Adam Maciołek, Olivier Sobczak, Borys Parczyński, Nikodem Szkudlarek, Oliwier Dymkowski, Wojciech Parczyński, Jessi Dygasiński, którzy zdobyli srebrny medal, oraz dziewczęta Zuzia Herc, Oliwia Domańska, Wiktoria Kwiatkowska, Kateaborina Teserkovna, Oliwia Hantke, które w tej samej kategorii wywalczyły medal brązowy. Występ w Kaniowie mogą zaliczyć do udanych także juniorki, które zajęły czwarte miejsce w kategorii seniorek. Kaliscy seniorzy zakończyli rywalizacje na dziewiątym miejscu. Podczas dekoracji zostały także wręczone nominacje do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Katanii. Polskę reprezentować będą aż trzy kaliskie zawodniczki: Amelia Ewiak, Paulina Jakubowska i Maja Kamańczyk Nominację odebrał też trener Rafał Rachubiński.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter