Środki ochronne od strażaków dla diecezji

Kaliscy strażacy w ramach działań mających na celu walkę z pandemią COVID-19 w ostatnich dniach dostarczyli do parafii Diecezji Kaliskiej na terenie powiatu kaliskiego środki do dezynfekcji oraz maseczki ochronne. Mają one być wykorzystane przez wiernych w ramach własnej ochrony przed infekcją wirusem SARS-CoV-2, który jest groźny dla zdrowia i życia ludzkiego.

Dostarczanie środków do dezynfekcji to jedno z wielu działań prowadzonych przez strażaków w ramach przeciwdziałania rozwojowi pandemii. Prócz tego prowadzili oni m.in. akcję informacyjną na temat szczepień oraz aktualnie dowożą osoby, które nie mają czym dotrzeć do punktów szczepień. Warto zaznaczyć, że na terenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu funkcjonuje „Bank tlenu”, który stanowi zabezpieczenie szpitali w regionie na wypadek problemów z dostępnością tlenu na potrzeby hospitalizacji pacjentów.

Źródło: KM PSP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze