Śródmiejska częściowo zamknięta

7 kwietnia rozpocznie się kolejny etap robót drogowych związanych z przebudową ulicy Śródmiejskiej. Obejmie on odcinek od skrzyżowania z ulicą Pułaskiego do skrzyżowania z Mostową, który na czas prac zostanie wyłączony z ruchu.

Ten etap inwestycji obejmie wbudowanie w jezdnię ulicy Śródmiejskiej separatora wraz z przyłączami kanalizacji deszczowej i sanitarnej, budowę ścieżki pieszo–rowerowej oraz przebudowę miejsc postojowych na Wale Staromiejskim. Wymienione zostaną także konstrukcje nawierzchni jezdni oraz zatoki autobusowej. Ruch pieszych będzie utrzymany, ale będzie się odbywał naprzemiennie – raz jedną, a następnie drugą stroną ulicy. Na czas robót wprowadzone zostaną następujące zmiany w ruchu drogowym:

a) wyłączony zostanie z użytkowania przystanek autobusowy Śródmiejska Złoty Róg 02,

b) dojazd do ulicy Mostowej i alei Wolności (od strony Złotego Rogu) możliwy będzie przez ulicę Kazimierzowską i Most Kamienny, na którym zostanie tymczasowo odwrócony kierunek ruchu pojazdów,

c) dla pojazdów jadących od strony Rogatki, wyznaczony zostanie dojazd do ulicy Mostowej i alei Wolności (od strony Złotego Rogu) przez ulice Lipową – Handlową – Nowy Świat – Ułańską – Bankową – Wolności – Kazimierzowską i Most Kamienny,

d) dla pojazdów jadących od strony skrzyżowania ulic Fabrycznej i Śródmiejskiej wyznaczony zostanie dojazd do ulicy Mostowej i alei Wolności (od strony Złotego Rogu) przez ulice Pułaskiego – Bankową – Wolności – Kazimierzowską i Most Kamienny.

e) na skrzyżowaniu ulic Sukienniczej i Kazimierzowskiej sygnalizacja świetlna zostanie przełączona na tryb awaryjny i dopuszczony zostanie skręt w lewo w ulicę Kazimierzowską, jadąc od strony alei Wolności

Przejazd autobusów komunikacji miejskiej KLA od strony Rogatki będzie się odbywał ulicami Harcerską – Kopernika – Kościuszki – Chopina – Wodną i Parczewskiego do przystanków Plac Jana Pawła II 01 oraz Plac Jana Pawła II 03.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze