Stan wyjątkowo nieludzki – demonstracja Komitetu Obrony Demokracji

Komitet Obrony Demokracji Kalisz zaprasza mieszkańców na protest przeciwko łamaniu podstawowych praw człowieka. Wydarzenie jest związane z obecną sytuacją na polsko-białoruskiej granicy.

Protest odbędzie się dziś o godzinie 18.00 pod pomnikiem Adama Asnyka na kaliskich plantach. Następnie planowane jest przejście ulicą Zamkową pod znajdujące się tam Biuro Poselskie PiS. 

"Polska, jako państwo, którego granica jest jednocześnie granicą Unii Europejskiej, ma obowiązek ochrony swoich granic. Nikt nie domaga się ich otwarcia. Ale granic nie broni się skazując ludzi na śmierć z wyziębienia. Na terenie naszego kraju zapanował stan wyjątkowo nieludzki. Nie godzimy się na łamanie podstawowych praw człowieka. Wzywamy do ratowania dzieci z Michałowa"

- głosi facebookowy profil KOD Kalisz

Organizatorzy domagają się natychmiastowych działań w celu rozwiązania kryzysu humanitarnego. Chcą wpuszczenia mediów, medyków prawników oraz niezależnych obserwatorów na teren objęty stanem wyjątkowym oraz dostępu do informacji publicznej i przestrzegania traktatów międzynarodowych.

Źródło: KOD Kalisz

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter