Stanowisko dyrektora Filharmonii Kaliskiej do wzięcia

Prezydent naszego miasta – Krystian Kinastowski ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora naczelnego i artystycznego Filharmonii Kaliskiej. Oferty można składać do 30 kwietnia do Wydział Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Kalisza, a wynik konkursu i nowego dyrektora poznamy najpóźniej 31 sierpnia.

Do zadań nowego dyrektora ma należeć kierowanie bieżącą działalnością Filharmonii Kaliskiej, dyrygowanie orkiestrą symfoniczną Filharmonii Kaliskiej, a także jej zespołami kameralnymi, zarządzanie finansami i mieniem instytucji czy inicjowanie i podejmowanie działań mających na celu pozyskanie funduszy na działalność Filharmonii Kaliskiej. Jakie warunki musi spełnić osoba, która chciałaby objąć stanowisko dyrektora kaliskiej filharmonii? Przede wszystkim ważne jest wykształcenie na kierunku dyrygentura: wyższe muzyczne drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie, co najmniej 3–letnie doświadczenie w pracy na stanowiskach kierowniczych, a także posiada znajomość problematyki związanej z działalnością muzyczną instytucji artystycznych oraz wiedzę w zakresie przepisów prawnych dotyczących instytucji kultury. W ofercie uwzględniono również kilka warunków nieobowiązkowych, a wśród nich jest m.in. znajomość co najmniej jednego języka obcego. Potencjalni kandydaci muszą też przy złożeniu oferty, opracować koncepcję organizacyjno–finansową działalności instytucji oraz program jej działania na sezon 2021/2022 i cztery następne lata.

Propozycje kandydatur można przekazywać osobiście lub wysyłać na adres: Wydział Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Kalisza, ul. Kościuszki 1A z dopiskiem „KONKURS NA DYREKTORA FK”. Postępowanie konkursowe będzie przebiegać w trzech etapach.

Fot.: Filharmonia Kaliska/FB

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze