Starosta Kaliski proponuje dwa punkty szczepień

Starosta Krzysztof Nosal zaproponował utworzenie dwóch Punków Szczepień Masowych na terenie powiatu przy szpitalach w Wolicy w gm. Godziesze Wielkie i w Sokołówce w gminie Koźminek.

Lokalizacje takie zostały zaproponowane ze względu na rozłożenie terenu powiatu kaliskiego. Nasz powiat nie ma własnej służby zdrowia, zatem trzeba posiłkować się bazą i służbami medycznymi Wojewódzkich Szpitali oraz przychodni prywatnych i publicznych, które znajdują się na terenie powiatu.

Pierwsza lokalizacja to PSM prowadzony przez Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy, Wolica 113 62-872 Godziesze Małe. Druga lokalizacja to PSM organizowany “od podstaw” prowadzony przez samorząd i Wojewódzki Zakład Opieki Psychiatrycznej Sokołówka 1, 62-840 Koźminek. Oba punkty mogą być czynne 10 godzin dziennie, np. od godziny 10.00 do 20.00, 7 dni w tygodniu. “Zgodnie z wytycznymi powinniśmy dążyć do zapewnienia około 5.000 szczepień tygodniowo, bo w powiecie kaliskim mamy 50.968 mieszkańców w wieku produkcyjnym.” – mówi Krzysztof Nosal.

Tworzenie Punktów Szczepień Masowych (PSM) to nowe zadanie powiatu i związane jest z perspektywą zwiększenia w kwietniu dostaw szczepionek przeciw COVID-19. Starosta Kaliski Krzysztof Nosal zgłosił gotowość urządzenia Punktu Szczepień Masowych. Celem tworzenia Punktów Szczepień Masowych jest jak najszybsze zwiększenie potencjału szczepień powszechnych, a przez to zabezpieczenie mieszkańców przed wzrostem liczby zakażeń. Utworzenie i przygotowanie do pracy Punktu Szczepień Masowych należy zsynchronizować z zaproponowanym przez rząd „Harmonogramem i procedurą tworzenia punktów szczepień masowych”. Przewidziany w nim termin realizacji zadania to 18 kwietnia.

Punkty Szczepień Masowych zgodnie z wytycznymi ministerstwa można organizować w remizach, szkołach, domach kultury, halach sportowych, ale również w namiotach lub punktach Drive Thru. Ważne jest, aby były one powszechnie dostępne, odpowiednio oznaczone, z wydzieleniem niezbędnych części, z przygotowaniem koniecznych urządzeń i mebli, w ścisłej współpracy z podmiotami wykonującymi działalność leczniczą oraz innymi służbami.

Początek szczepienia pierwszych pacjentów został przewidziany w harmonogramie rządowym w dniach 19-25 kwietnia. Personel medyczny, ratownicy medyczni i inne osoby które mogą kwalifikować do szczepień zgodnie z nową ustawą, zainteresowani pracą w Punktach Szczepień Masowych Powiatu Kaliskiego mogą zgłaszać się pisząc maila na adres info@powiat.kalisz.plKoordynatorem jest Wioletta Przybylska – dyrektor Wydziału Promocji w Starostwie Powiatowym w Kaliszu.Źródło: Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Kaliska Straż Miejska z nowym komendantem – kto nim został?

7 grudnia 2021

Z końcem tego roku nastąpi zmiana na najwyższym stanowisku w...

czytaj więcej»

Świąteczne Spotkanie z Tradycją w Brzezinach

6 grudnia 2021

Już po raz osiemnasty w świątecznej atmosferze spotkali się przedstawiciele...

czytaj więcej»

Kaliskie Linie Autobusowe ruszyły z mikołajkową akcją

6 grudnia 2021

Kaliski przewoźnik kolejny już raz przygotował dla swoich pasażerów mikołajkowe...

czytaj więcej»

NIK zdecydowała się zawitać do ratusza – powodem remont gabinetu prezydenta

6 grudnia 2021

Po kilku miesięcznej przerwie powraca temat remontu m.in. gabinetu prezydenta...

czytaj więcej»

Villa Calisia zamknięta dla interesantów

6 grudnia 2021

Dodaj tu swój tekst W związku z zarządzeniem Prezydenta Miasta...

czytaj więcej»

Zespół Szkół Samochodowych wzbogacił się o nowe auto

6 grudnia 2021

Zespół Szkół Samochodowych wzbogacił się o nowy samochód, który będzie...

czytaj więcej»

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter