Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Starostwo i powiat kaliski doczekały się publikacji na swój temat

Pomysł na publikację „Starostwo i powiat kaliski na przestrzeni wieków” zrodził się w głowie przewodniczącego Rady Powiatu Kaliskiego pana Jana Adama Kłysza. Natomiast sam jubileusz samorządu powiatowego stał się idealną okazją do realizacji idei. Do współpracy zostali zaproszeni wyjątkowi goście.

Publikacja będzie źródłem wiedzy dla mieszkańców, ale także i przyszłych pokoleń. Jak kształtowały się granice Ziemi Kaliskiej, kto nią zarządzał, jak zmieniano powiat na województwo i odwrotnie – na te inne pytania znajdziecie odpowiedź właśnie we wspomnianej książce. Prace nad powstaniem książki trwały ponad rok. Jej opracowanie oraz wydruk były możliwe dzięki współpracy powiatu z Polskim Towarzystwem Historycznym oraz dzięki finansowaniu projektu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Wydruk pierwszej ilości egzemplarzy był możliwy dzięki przychylności włodarzy wszystkich gmin powiatu kaliskiego.

25-lat funkcjonowania powiatu kaliskiego bez spisanej historii ciążyło na moich barkach przez 8 lat. Przez cały ten czas brakowało mi informacji na stronie internetowej, do wydarzeń które miały miejsce w powiecie. Brakowało mi czegoś, po co można sięgnąć i będzie w jednym miejscu, aż stało się – powiedział Jan Adam Kłysz Przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego.

Głównymi bohaterami jesteście państwo wy – mieszkańcy powiatu kaliskiego. Wszystko to, co złożyło się na historię opisaną w tej publikacji jest dziełem ludzi, którzy są, którzy byli oraz kolejnych pokoleń – powiedziała prezes Polskiego Towarzystwa Historycznego Anna Narewska.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze