Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Starostwo namawia do włączenia się w kampanię „To też Twoja historia”

Kampania „To też Twoja historia” jest organizowana przez Centrum Archiwistyki Społecznej. Akcja ta zachęca do przeszukiwania i odkrywania zbiorów na portalu Zbiory Społeczne (zbioryspoleczne.pl). Jest to narzędzie zaprojektowane przez Centrum Archiwistyki Społecznej, dzięki któremu archiwa społeczne mogą dzielić się w Internecie swoimi zasobami.

Przedsięwzięciu przyświecała myśl, aby unikatowe kolekcje z domowych szuflad nie przepadły – aby zebrać je w jednym miejscu, zachować i udostępnić dla osób w całej Polsce. Zbiory Społeczne to ponad 135 tysięcy dokumentów, fotografii, nagrań historii mówionej. Dzięki pasji i zaangażowaniu osób, które gromadzą, digitalizują i udostępniają stare zdjęcia, pocztówki, listy, dokumenty osobiste, a także nagrywają relacje historii mówionej, poznajemy historię, która jest często nieobecna w podręcznikach. Angażowanie społeczności, odkrywanie własnej przeszłości, edukowanie o historii własnej okolicy – tym właśnie zajmują się archiwa społeczne. Centrum Archiwistyki Społecznej chce, aby ten oddolny, oparty na pasji ruch nieustannie się rozwijał.

”Mam nadzieję, że poprzez wspólne działanie uda nam się zachęcić jak najwięcej osób do angażowania się w ruch archiwistyki społecznej, nawet jeśli będzie to podzielenie się jednym zdjęciem czy jedną historią rodzinną. Każdy materiał niesie w sobie swoją własną opowieść” – do udziału w przedsięwzięciu zachęca Katarzyna Ziętal, Dyrektorka Centrum Archiwistyki Społecznej.

Źródło: Starostwo Powiatowe

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze