Wydarzenie_1200x628
baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Startuje Festiwal po Drodze. Już niedługo zawita do Kalisza

Już w piątek, 23 sierpnia – po raz trzeci w wędrownej formule – ruszy Festiwal po Drodze. Na trasie festiwalu znajdą się Poznań, Mosina, Śrem, Gostyń, Jarocin, Kalisz, Ostrzeszów, Ostrów Wielkopolski i Pleszew. Organizatorzy zaplanowali ponad 100 wydarzeń wokół idei inteligencji, wiedzy i mądrości. Kto nie będzie mógł wziąć udziału w festiwalu stacjonarnie, ma szansę posłuchać rozmów z głównej sceny na żywo – przez aplikację Patronite Audio.

Festiwal w wędrownej formie rusza w trasę po raz trzeci. Tym razem festiwalowa mapa objęła Wielkopolskę. W programie dla każdego z miast zaplanowano trzy główne punkty z wydarzeniami: scenę główną, namiot dzieci i namiot Faktycznego Domu Kultury. Codzienny program to kilkanaście/kilkadziesiąt wydarzeń, w tym spotkania autorskie, debaty, lekcje poezji z Julią Fiedorczuk lub Barbarą Klicką, warsztaty dla Dyskusyjnych Klubów Książki, wieczorne improwizacje Teatru Klancyk i set DJ-ski Grzegorza Czemiela „Muzyka Czwartego Świata”. Specjalny program przygotowano również dla dzieci, które na czas festiwalu można bez przeszkód zostawić pod opieką animatorów w strefie dziecięcej. Codzienne warsztaty poprowadzi Robb Maciąg. W planie także spotkania autorskie i wakacyjna gra parkowa Literackiej Podróży Hestii.

W namiocie głównym zaplanowano pasmo literackie, eksplorujące główny motyw festiwalu. To między innymi premiery książek, ale też spotkania i debaty o mądrości z uwielbianymi przez publiczność: Marcinem Wichą, Mariuszem Szczygłem, Filipem Springerem, Jackiem Dehnelem, Elizą Kącką, Justyną Suchecką, Jarosławem Mikołajewskim, Sylwią Chutnik, Adamem Robińskim i wieloma innymi. To pasmo dostępne będzie również online – na stronie Instytutu R w serwisie Patronite oraz w aplikacji Patronite Audio. Zdalnie posłuchać będzie można codziennej festiwalowej telewizji śniadaniowej – „Śniadaniówki”, w której Mariusz Szczygieł, Sylwia Chutnik, Weronika Wawrzkowicz i Michał Kempa będą opowiadać o tym, co wydarzy się na festiwalu. „Śniadaniówka” dostępna będzie codziennie o 10.00 na FB: Festiwalu po Drodze, Instytutu Reportażu, miesięcznika Znak, Gazety Wyborczej Multimedia oraz na YT Radia Nowy Świat.

W każdym z ośmiu festiwalowych miast spotkać będzie można zespół tworzący wydarzenie: Mariusza Szczygła, Sylwią Chutnik, Filipa Springera, Weronikę Wawrzkowicz, Julię Fiedorczuk, Witolda Szabłowskiego, Stanisława Łubieńskiego i Michała Kempę.

Do 2019 roku Festiwal po Drodze odbywał się stacjonarnie w śląskim miasteczku Miedzianka, którego historię opowiada debiutancka książka Filipa Springera – „Miedzianka. Historia znikania”.

Ten festiwal bardzo nam urósł. W trosce o to miejsce, ale też w trosce o ślad ekologiczny uznaliśmy, że wyruszymy z nim w drogę, odwracając logikę tego typu wydarzeń, bo zwykle to publiczność ściąga się na festiwal. My przywozimy go do publiczności – wyjaśnia Filip Springer, dyrektor programowy festiwalu. – Upatrzyliśmy sobie mniejsze i średnie miasta, ponieważ wierzymy, że najfajniej tam robić tego typu imprezy, tym bardziej, że duże miasta już mają swoje duże festiwale literackie. Czujemy, że publiczność reaguje na nasz pomysł z niezwykle dużą sympatią.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze