Startuje I Międzyszkolny Turniej ,,Kalisz Pro League”

Do 31 maja można rejestrować swoje drużyny, które wezmą udział od 3 czerwca w zmaganiach I edycji turnieju w League of Legends "Kalisz Pro League". Pierwsze mecze odbędą się online, a finały wydarzenia zaplanowano w wersji stacjonarnej.

League of Legends to jedna z najpopularniejszych sieciowych gier komputerowych, której turnieje odbywają się na całym świecie, a ponadto funkcjonuje wiele profesjonalnych lig regionalnych. Zwieńczeniem i jednocześnie najważniejszymi zmaganiami dla graczy LoL’a są coroczne Mistrzostwa Świata, których pierwsza edycja odbyła się w 2011 roku.

Mimo, że w grze funkcjonuje kilka trybów rozgrywki, to tym najważniejszym i turniejowym są starcia drużyn pięcioosobowych. W takim też formacie odbędą się mecze w turnieju kaliskim (z dodatkową osobą rezerwową). Półfinały wydarzenia odbędą się w siedzibie Technikum im. św. Józefa w Kaliszu, przy ul. Złotej 144 A, a finał w siedzibie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kaliszu, przy ul. Handlowej 9. Zmagania będą się odbywały na jednej z dostępnych w grze platform – EU Nordic & East, która jest przeznaczona dla naszego regionu oraz na mapie Summoners Rift. W wydarzeniu mogą brać udział jedynie reprezentacje kaliskich szkół ponadpodstawowych i wyższych, więc nie ma możliwości uczestnictwa w zespołach “mieszanych”. Każda z placówek może wystawić po dwa zespoły reprezentujące ją. Od ćwierćfinałów rozgrywki będzie można oglądać dzięki oficjalnym streamom w serwisie Twitch na kanale Kaliskiej Ligi E-sportowej. Nagrody za cały turniej przypadną trzem najlepszym drużynom.

Głównym organizatorem imprezy jest Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kaliszu, a współorganizatorami: Kaliska Liga E-sportowa, Młodzieżowa Rada Miasta Kalisza oraz Technikum im. św. Józefa. Szczegółowe informacje oraz regulamin turnieju można znaleźć na poniższych stronach:

Regulamin

Formularz zgłoszeniowy

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter