baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Stop manipulacji! Seniorze uważaj na siebie

Oszuści organizują nieuczciwe pokazy handlowe, oferując seniorom promocje na cudowne, uzdrawiające produkty, które w rzeczywistości sprzedawane są w wielokrotnie zawyżonych cenach. Jak uchronić naszych bliskich przed staniem się ofiarą w takim procederze?

Wydział Prewencji KWP w Poznaniu od wielu lat współpracuje z Wojewódzkim Inspektoratem Inspekcji Handlowej w Poznaniu, przy okazji różnego rodzaju przedsięwzięć edukacyjnych i realizacji programów profilaktycznych, w związku z nieuczciwymi praktykami stosowanymi podczas pokazów handlowych.

Takie praktyki stosowne są przez oszustów od lat, niestety wciąż pojawiają się coraz to nowsze metody manipulacji oraz sposoby wyłudzania danych i pieniędzy od niczego niepodejrzewających seniorów. Dlatego w trakcie działań szczegółowo omawiane są kwestie związane z zagrożeniami w przedmiotowym obszarze. W ostatnim czasie w związku z realizacją nowej kampanii społecznej pn. „Stop manipulacji. Seniorze chroń swoje mienie.” opracowano i wydano również poradnik, w którym zawarte są szczegółowe informacje o zagrożeniu, w najbliższym czasie zaplanowano również wiele spotkań profilaktycznych w tej tematyce.

Świadomość zagrożenia i wyczulenie na niepokojące zjawiska to podstawa dla zachowania bezpieczeństwa swojego i swoich pieniędzy. 

źródło: KMP Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze