baner_AK
reklama-SWWS

Stracił ponad 20 tysięcy przez „zmyśloną historię”

79-letni kaliszanin padł ofiarą oszustów. Senior uwierzył w zmyśloną historię o wypadku drogowym, który miał spowodować jeden z jego bliskich członków rodziny. Mężczyzna myśląc, że pomaga bliskiej osobie stracił wszystkie oszczędności.

Telefoniczna odmiana oszustw przybiera różne formy. W ostatnim czasie oszuści dzwonią z informacją, że ktoś bliski spowodował wypadek i trzeba zapłacić określoną kwotę, aby uniknąć aresztowania. Pieniądze mają być rzekomo przeznaczone na tzw. kaucję, a odbierać ma je osoba podająca się za policjanta.

Taki właśnie telefon odebrał wczoraj 79-letni mieszkaniec Kalisza. Do mężczyzny zadzwoniła osoba podająca się za policjanta. Oszust poinformował seniora, że jeden z członków jego rodziny był sprawcą wypadku drogowego, w wyniku którego obrażeń doznała kobieta w ciąży. Nieznajomy powiedział, że potrzebne są pieniądze na tzw. kaucję. W ten sposób sprawca wypadku miał uniknąć więzienia. Ostatecznie senior przekazał ponad 20 tys. złotych obcemu mężczyźnie, który podał się za funkcjonariusza Policji. Kiedy zorientował się, że padł ofiarą oszustwa powiadomił Policję.

Źródło: KMP w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze