Straż Graniczna prowadzi rekrutację do służby

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej w dalszym ciągu poszukuje kandydatów do służby. Do końca tego roku planuje przyjąć łącznie 70 nowych funkcjonariuszy.

Kandydat  na funkcjonariusza Straży Granicznej musi przejść dwuetapowe postępowanie kwalifikacyjne. Pierwszy etap to formalności związane ze złożeniem dokumentów, zaświadczeń i ich weryfikacją. Dokumenty te od pewnego czasu można złożyć w najbliższej miejsca zamieszkania kandydata Placówce Straży Granicznej. Następnie odbywa się wstępna rozmowa kwalifikacyjna, badania psychologiczne i badanie psychofizjologiczne. 

Drugi etap postępowania obejmuje egzamin składający się z testu pisemnego z zakresu wiedzy ogólnej, ze znajomości języka obcego oraz sprawności fizycznej. Egzaminy te przeprowadzane są w komendzie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim. Na końcu z kandydatem przeprowadzana jest rozmowa kwalifikacyjna, a cała procedura kończy się badaniami lekarskimi określającymi zdolność kandydata do służby.

Po przyjęciu do służby, nowy funkcjonariusz SG jest kierowany na 6 miesięczne szkolenie do jednego z ośrodków Straży Granicznej. Kursant ma tam zapewnione wyżywienie, pobyt otrzymuje początkowo wynagrodzenie w wysokości ok. 2800 zł. Po ukończeniu szkolenia uposażenie wzrasta do ok. 4 tysięcy  złotych na rękę. Funkcjonariusz Straży Granicznej nabywa prawa emerytalne po 25 latach służby, ma również prawo do nagrody rocznej, corocznego urlopu wypoczynkowego czy ekwiwalentu za umundurowanie.  Więcej szczegółów na temat rekrutacji znaleźć można na stronie Nadodrzańskiego Oddziału SG w zakładce: NABÓR DO SŁUŻBY


Źródło: NOSG

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter