Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Straż Graniczna szuka chętnych do służby – czeka 70 nowych etatów

70 etatów czeka na nowych funkcjonariuszy w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej. Od stycznia obowiązują sprzyjające kandydatom regulacje – nie obowiązuje już limit wieku, a za pomocą specjalnego modułu kandydat będzie mógł na bieżąco obserwować poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego.

W ubiegłym roku od kandydatów do służby w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej wpłynęło blisko 520 podań o przyjęcie do służby. Zgodnie z przyjętym limitem w szeregi oddziału przyjęto 70 nowych funkcjonariuszy SG. Nowy rok przyniósł nowe, sprzyjające kandydatom zasady naboru do Straży Granicznej. Od 1 stycznia można mieć więcej niż 35 lat, by zostać funkcjonariuszem Straży Granicznej. Ponadto od początku roku obowiązują także nowe zasady dotyczące ustalenia terminu złożenia dokumentów. Uruchomiony został moduł „Nabór do służby w SG”, za pomocą którego kandydat będzie mógł na bieżąco obserwować poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego do służby w Straży Granicznej. Logowanie do systemu odbywa się pod adresem: https://strazgraniczna.pl/pra/work/r16,Nadodrzanski-Oddzial-Strazy-Granicznej.html. „Jeśli chcesz dołączyć do naszej formacji, to nie zwlekaj. Złóż dokumenty, przejdź dwuetapową procedurę kwalifikacyjną i zostań jednym z nas. Szczegółowe informacje na temat zarobków, wsparcia finansowego, czy rozwoju zawodowego znajdziesz na naszej stronie internetowej” – zachęcają członkowie SG w komunikacie na stronie oddziału.

Każdy z kandydatów ma również możliwość, by zmierzyć się z próbnym testem sprawności fizycznej i sprawdzić swoją kondycję oraz wydolność. Osoby chętne, aby spróbować swoich sił, powinny ustalić wcześniej datę z funkcjonariuszami kadr.  W tym roku na chętnych do służby w NoOSG czeka kolejnych 70 miejsc. Jak twierdzą strażnicy – zainteresowanie służbą jest bardzo duże, więc nie sugerują, by zwlekać z decyzją o złożeniu dokumentów. Dla usprawnienia naboru we wszystkich placówkach Nadodrzańskiego Oddziału SG wyznaczono osoby, z którymi kandydaci mogą kontaktować się telefonicznie pod numerami podanymi na stronie internetowej. Na stronie znajdują się również szczegóły naboru oraz wzory wymaganych dokumentów. Wszyscy chętni mogą składać dokumenty w najbliższych jednostkach NoOSG, a także od tego roku kandydaci do służby powinni zalogować się do modułu „Nabór do służby w SG” i mogą tam również ustalić termin złożenia dokumentów.

Postępowanie kwalifikacyjne, które przechodzi kandydat, podzielone jest na dwa etapy. Podczas pierwszego etapu komisja rekrutacyjna sprawdza kompletność dokumentów złożonych przez kandydata i przeprowadza z nim wstępną rozmowę. Następnie kandydat przechodzi badanie psychologicznie oraz psychofizjologiczne, czyli tzw. wariograf. Podczas drugiego etapu odbywającego się w siedzibie NoOSG, kandydaci rozwiązują testy z wiedzy ogólnej i wybranego języka obcego, przechodzą egzamin ze sprawności fizycznej i kolejną rozmowę kwalifikacyjną. Po ich pozytywnym zaliczeniu adepci przechodzą badania lekarskie, a na ich podstawie komisja lekarska ustala ich zdolność do służby. Co oferuje Straż Graniczna? Na liście wymieniane jest:

– stabilne, stałe zatrudnienie,

– comiesięczne wynagrodzenie (po szkoleniu minimum 4 500 zł na rękę – dla osób do 26 roku życia)

– ciekawą, satysfakcjonującą służbę w dynamicznych zespołach,

– prawa emerytalne po 25 latach służby,

– wyjątkową rolę społeczną – służbę w organizacji zaufania społecznego,

– nagrody roczne, motywacyjne, jubileuszowe, tzw. „mundurówka”

– wysoki poziom szkolenia w ośrodkach szkolenia Straży Granicznej,

– możliwość ciągłego doskonalenia zawodowego oraz perspektywę rozwoju zawodowego i uzyskanie stopnia oficerskiego dla osób z wyższym wykształceniem,

– bardzo szeroki katalog specjalizacji

Źródło: NoOSG








Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze