Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Strażacy ćwiczyli na terenie Uniwersytetu Kaliskiego

Na terenie Wydziału Medycznego i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Kaliskiego przeprowadzone zostały ćwiczenia taktyczno-bojowe połączone z rozpoznaniem operacyjnym obiektu. Ćwiczenie praktyczne obejmowało prowadzenie działań ratowniczych związanych z gaszeniem pożarów wewnątrz obiektu.

W ćwiczeniu wzięło udział 9 zastępów, reprezentujących jednostki PSP oraz OSP z terenu Miasta Kalisza i powiatu kaliskiego. Łącznie w ćwiczeniach uczestniczyło 35 strażaków. Na ćwiczeniach obecny był również Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu st. bryg. Tomasz Polak wraz z Zastępcą Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu st. kpt. Damianem Knopem.

W założeniu ujęto pożar w jednym z pomieszczeń na poddaszu wewnątrz budynku uczelni. Zgłoszenie do SKKM w Kaliszu trafiło poprzez monitoring pożarowy. W obiekcie rozpoczęto ewakuację pracowników oraz studentów. Po dojeździe na miejsce okazało się, że pożar jest rozwinięty, w związku z czym podjęto decyzję o budowie zaopatrzenia wodnego z hydrantów na terenie obiektu oraz wpuszczeniu ratowników do środka budynku w celu lokalizacji, a następnie ugaszenia pożaru.

Ćwiczenia przeprowadzone zostały w celu podniesienia gotowości bojowej oraz zapoznania z charakterystyką obiektu przez jednostki PSP oraz OSP. Szczególną uwagę podczas ćwiczeń zwrócono na zaopatrzenie wodne, które przy pożarach w tego typu obiektach odgrywałoby kluczową rolę. Ćwiczenie zakończone zostały podsumowaniem w obecności przedstawiciela obiektu, Komendanta Miejskiego oraz Zastępcy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu, na którym wymieniono się cennymi uwagami oraz nasuwającymi się spostrzeżeniami.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze