Strażacy ochotnicy z nowym pojazdem

Ochotnicza Straż Pożarna Kalisz-Sulisławice wzbogaciła się o nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Zakup pojazdu w połowie dofinansowało miasto Kalisz i jak mówi prezydent Krystian Kinastowski: "Systematycznie wspieramy działania jednostek straży pożarnej. To przede wszystkim inwestycja w bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców".

Pojazd będzie służył druhom z Jednostki Operacyjno-Technicznej jako pomoc w prowadzeniu działań ratowniczych nie tylko na terenie Kalisza, ale także powiatu kaliskiego, ponieważ jednostka została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i tym samym zwiększył się zakres jej działania.

– W piątek oficjalnie do podziału bojowego został wprowadzony nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy. Pojazd został odebrany przez OSP w ostatnich dniach grudnia i w tym czasie był doposażany w niezbędny sprzęt. Jest to drugi ciężki samochód pożarniczy, który trafił w ubiegłym roku do strażaków ochotników z Kalisza – mówi Ireneusz Lewandowski, prezes Zarządu OSP Kalisz-Sulisławice. – Dziękuję wszystkim, także w imieniu druhen i druhów jednostki, za wszelką pomoc i wsparcie.

Wóz zbudowała firma Wawrzaszek ISS z Bielska-Białej na podwoziu Scania P410 XT 6×6. Wyposażony jest m.in. w zbiornik wody o pojemności 8300 litrów, zbiornik środka pianotwórczego – 830 litrów, autopompę o wydajności 6500 litrów na minutę, dwa działka wodno-pianowe, linię szybkiego natarcia, maszt oświetleniowy i instalację zraszającą. Wartość samochodu to 1 279 200 złotych. Na jego zakup jednostka otrzymała środki z budżetu miasta Kalisza w wysokości 635 000 zł, Komendy Głównej PSP: 550 000 i Fundacji Orlen dla Strażaków: 100 000.

Nowy nabytek został doposażony przez druhów w armaturę wodno-pianową, agregat prądotwórczy, motopompę, wentylator oddymiający, sprzęt burzący, pilarki, opryskiwacz, sprzęt ratownictwa technicznego oraz medycznego, najaśnice itp. Wkład własny jednostki oraz darczyńców w doposażenie to kolejne 50 000 złotych. Nowy pojazd zastąpi 38-letniego Mercedesa 911.

 

Źródło: UM Kalisz

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter