baner_FBAnt
Baner AWS
baner_apka_2

Strażacy z Kalisza i regionu przeszkoleni z ratownictwa wysokościowego

W dniach 5-7 czerwca 2024 roku na terenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu odbyło się szkolenie z zakresu ratownictwa wysokościowego realizowanego przez Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy (KSRG). Kurs na poziomie podstawowym przeprowadzony został we współpracy z Ośrodkiem Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu.

Przez trzy dni zajęć teoretycznych i praktycznych, 6 funkcjonariuszy PSP z Kalisza, Krotoszyna i Turku doskonaliło umiejętności niezbędne w działaniach ratowniczych na wysokościach. Cały kurs prowadzony był przez instruktora ratownictwa wysokościowego na poziomie podstawowym, działającego na co dzień w strukturach SGRW Kalisz mł. kpt. Mariusza Gila.

W programie kursu znalazły się m.in. zajęcia dotyczące przepisów regulujących ratownictwo wysokościowe, nauka wiązania węzłów, budowa stanowisk i układów wyciągowych oraz techniki dotarcia do osób poszkodowanych i asekuracji w terenie eksponowanym. Kursanci podczas szkolenia mieli okazję wykorzystać nabytą wiedzę teoretyczną podczas zajęć w terenie, gdzie symulowane były realne zdarzenia wymagające zastosowanie technik ratownictwa wysokościowego.

Po zakończeniu szkolenia przeszkoleni strażacy będą pełnić funkcje liderów w zakresie ratownictwa wysokościowego na poziomie podstawowym we własnych jednostkach. Zdobyta wiedza i umiejętności zostaną wykorzystane podczas dalszego doskonalenia pozostałych funkcjonariuszy.

Zdjęcia: JRG 1 Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze