baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Strażnicy Miejscy świętowali swój dzień

Uroczysta odprawa służbowa z okazji Dnia Straży Gminnej była okazją do wręczenia odznak okolicznościowych i awansów funkcjonariuszom Straży Miejskiej Kalisza. Strażnikom gratulowali przedstawiciele samorządu z prezydentem Krystianem Kinastowskim i wiceprezydentem Mateuszem Podsadnym na czele.

W Kaliszu Straż Miejska działa od 1991 roku. Obecnie pracuje w niej 38 funkcjonariuszy i 10 pracowników administracyjnych. Każdego roku jednostka przyjmuje około 6 tysięcy zgłoszeń.

– Mieszkańców naszego miasta, mogę zapewnić, że każde z przyjętych zgłoszeń jest podejmowane i realizowane w zakresie naszych kompetencji. Nie pozostawiamy spraw otwartych – powiedział podczas dzisiejszej odprawy Mateusz Suliga, komendant Straży Miejskiej Kalisza.

Straż Miejska została powołana do ochrony porządku publicznego na terenie miasta. Jej obowiązki są jednak znacznie szersze, a praca funkcjonariuszy niełatwa, co podkreślił prezydent Krystian Kinastowski.

Często to właśnie Państwo jesteście na pierwszej linii wsparcia dla mieszkańców, pomocy im w różnych sprawach. Swoje interwencje realizujecie rzetelnie i szybko, za co bardzo dziękuję. Wszystkim wyróżnionym i awansowanym składam serdeczne gratulacje – mówił prezydent Krystian Kinastowski.

Podczas dzisiejszej uroczystej odprawy na wyższe stopnie służbowe awansowali  młodszy specjalista Joanna Sobczak na stanowisko specjalisty oraz starszy strażnik Robert Tomczak na stanowisko młodszego specjalisty.

Strażnicy, którzy z kaliską jednostką związani są od 30 lat, odebrali natomiast odznaki okolicznościowe i listy gratulacyjne. W ten sposób wyróżniono kierownika Jacka Kryształa, starszego inspektora Pawła Napierałę i starszego inspektora Jana Szymczaka.

źródło: um

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze