baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Strażnicy ujawnili 40 nieprawidłowości!

Sekcja EKO Straży Miejskiej funkcjonuje w ścisłej współpracy z Wydziałem Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Kaliszu. Zajmuje się ona między innymi egzekwowaniem od właścicieli nieruchomości obowiązków, które wynikają z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz prawa miejscowego. W większości są to kontrole planowane. Działania mają charakter interwencyjny i są także reakcją na otrzymane zgłoszenia. W związku z podejmowanymi działaniami, funkcjonariusze dokonali 120 kontroli, w trakcie których ujawnili nieprawidłowości w 40 przypadkach.

Nieprawidłowości na posesjach, które najczęściej stwierdzają funkcjonariusze podczas interwencji to przede wszystkim brak faktur za wywóz nieczystości ciekłych i niezgodność poboru wody z ilością wywożonych nieczystości ciekłych.

W okresie od 27 marca 2023 roku do 21 kwietnia 2023 roku straż miejska działając w ramach posiadanych kompetencji dokonała kontroli nieruchomości pod kątem gospodarki odpadami stałymi i ciekłymi. Na terenie osiedla Piwonice oraz sołectw Sulisławice i Kolonia Sulisławice. Podczas tych działań sprawdzano:

  • wyposażenie nieruchomości w urządzenia do zbierania odpadów komunalnych oraz utrzymanie tych urządzeń w odpowiednim stanie;
  • przyłączenie nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacyjnej;
  • zbieranie powstałych na terenie nieruchomości odpadów komunalnych zgodnie z wymogami określonymi w regulaminie;
  • gromadzenie nieczystości ciekłych w zbiornikach bezodpływowych.
  • funkcjonariusze Straży Miejskiej Kalisza w ww. okresie dokonali 120 kontroli, w trakcie których ujawnili nieprawidłowości w 40 przypadkach, w 24 zastosowano postępowanie mandatowe a w 16 zastosowano pouczenie.

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

źródło: straż miejska Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze