Strefa Gospodarcza Dobrzec-Zachód z kolejną inwestycją

W Strefie Gospodarczej Dobrzec-Zachód powstanie kompleks logistyczno-przemysłowy. Dwa budynki o łącznej powierzchni 35 tysięcy metrów kwadratowych wybuduje firma Panattoni, która już działa na naszym terenie. Pierwsi najemcy powierzchni Panattoni Park rozpoczną działalność w kwietniu 2021 roku.

-Rozwijamy potencjał inwestycyjny naszego miasta. W Strefie Gospodarczej Dobrzec-Zachód powstanie kompleks logistyczno-przemysłowy. Dwa budynki o łącznej powierzchni 35 tysięcy metrów kwadratowych wybuduje firma Panattoni, która już działa na naszym terenie. Trzeba podkreślić, że będą to budynki klasy A, a więc spełniające najwyższe standardy obiektów na rynku: dobrze zaprojektowane i skomunikowane. Cieszy mnie, że inwestorzy dostrzegają potencjał Kalisza. To wynik pracy i starań, aby w Kaliszu swoje siedziby lokowały zakłady przemysłowe, firmy logistyczne, które stworzą nowe miejsca pracy. Miasto Kalisz podjęło już uchwałę w sprawie przystąpienia do opracowania miejscowego planu zagospodarowania dla kolejnych terenów inwestycyjnych w rejonie ulicy Rozwojowej. Pierwsze firmy rozpoczną działalność w Panattoni Park już w kwietniu 2021 roku – mówi Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza.

Panattoni, to lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie. W Kaliszu deweloper prowadzi budowę obiektu BTS dla producenta rozwiązań technicznych stosowanych w projektach przemysłowych. Obecnie, w rejonie ulic Rozwojowej i Inwestorskiej, rozpoczęła się realizacja – według formuły Small Business Units – pierwszego w okolicy kompleksu logistyczno-przemysłowego z powierzchnią klasy A.
Panattoni Park Kalisz zajmie łącznie 35 tys. m kw. w ramach dwóch budynków, a najemcy będą mogli skorzystać z elastycznych modułów o powierzchni 1380 m kw. Pozwolą one na obsługę zarówno procesów magazynowych, jak i produkcyjnych.

-Od dawna inwestujemy w Wielkopolsce, dostrzegając ogromny potencjał regionu zarówno w kontekście krajowym, jak i międzynarodowym. Po licznych inwestycjach w Poznaniu i okolicach, Kalisz jest naturalnym następnym krokiem. Drugie największe miasto w województwie jest doskonale położone między trzema kluczowymi miastami na logistycznej mapie Polski – Łodzią, Wrocławiem i Poznaniem, a jednocześnie nie ma w nim magazynów klasy A, które od 15 lat dostarcza na polskim rynku Panattoni – mówi Katarzyna Osińska, development director z Panattoni. -Przy bardzo dobrym dostępie do pracownika i bogatej ofercie terenów inwestycyjnych, Kalisz staje się doskonałą alternatywą dla stolicy województwa.

Panattoni Park Kalisz powstaje w południowo-zachodniej części strefy przemysłowej miasta, 6 km od jego centrum, co pozwoli na sprawny transport zarówno w granicach miejscowości, jak i na jej obrzeżach. Obiekt położony będzie w sąsiedztwie drogi krajowej 25 oraz 7 km od drogi nr 12. Ponadto, 2,5 km od obiektu przebiega miejska obwodnica, a niecała godzina drogi dzieli Panattoni Park Kalisz od autostrady A2, łączącej Poznań z Łodzią, Warszawą i Berlinem.


Źródło: UM Kalisz, Fot.: Magdalena Bartnik; Panattoni – wizualizacja

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Który sportowiec wyróżnił się w tym roku? Rusza zgłaszanie kandydatur

2 grudnia 2021

W Wydziale Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta...

czytaj więcej»

W Książnicy odbył się Festiwal Pluszowego Misia

2 grudnia 2021

Dzień Pluszowego Misia hucznie świętowano w Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu....

czytaj więcej»

Kaliszanie upamiętnili 82. rocznicę pierwszych deportacji kaliskich Żydów

2 grudnia 2021

czytaj więcej»

Odbyła się premiera książki “Skalmierzyce Nowe i Skalmierzyce w okresie międzywojennym 1919-1939”

2 grudnia 2021

„Skalmierzyce Nowe i Skalmierzyce w okresie międzywojennym 1919-1939” to pierwsza...

czytaj więcej»

Powstał „Fortepian ze strychu” – bajka i audiobook dla dzieci

2 grudnia 2021

Do rąk przedstawicieli kaliskich instytucji i organizacji trafił pakiet promujący...

czytaj więcej»

Pełna para na budowach. Listopad i inwestycje w Kaliszu

2 grudnia 2021

Śródmiejska wróciła do życia, Nowy Świat w połowie otwarty, początek...

czytaj więcej»

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter