baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Studenci Akademii wizytowali Coliana

Z inicjatywy Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości oraz Zakładu Logistyki i Transportu Wydziału Nauk Społecznych Akademii Kaliskiej, studenci kierunku „Zarządzanie Logistyką” odbyli wycieczkę studyjną w firmie Colian Logistics w Opatówku.

W trakcie spotkania pani Patrycja Pyjecka, kierownik spedycji międzynarodowej i agencji celnej omówiła istotę oraz dokumentację wykorzystywaną w międzynarodowej spedycji drogowej, morskiej, lotniczej i kolejowej. W praktyczny sposób pokazała, z jakich narzędzi oraz aplikacji korzysta w swojej pracy spedytor międzynarodowy, jakie kompetencje powinien posiadać, aby wykonywać swój zawód w sposób profesjonalny i skuteczny. Na koniec prelekcji studenci rozwiązali praktyczne case study.

Najwięcej jednak wrażeń dostarczyła studentom możliwość bezpośredniego przyjrzenia się procesom logistycznym w nowoczesnym, w pełni zautomatyzowanym magazynie wysokiego składowania, który powstał przy zakładzie produkcyjnym Colian. Kierownik logistyki P. Maciej Hyła w bardzo interesujący sposób pokazał poszczególne elementy wchodzące w skład systemu zarządzania gospodarką magazynową, które wspierane są przez szereg nowoczesnych rozwiązań, w tym branżowe systemy, takie jak: ERP, SAP, WMS, TMS.

Pani Marzenia Witczak – Bembel, specjalista ds. personalnych, omówiła możliwości oraz warunkach odbywania praktyk i pracy zawodowej w Firmie Colian Logistics. Za koordynację wycieczki odpowiadała pani Marika Rajter.

Źródło: Akademia Kaliska

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze