reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Studencki Kalisz. Kaliskie uczelnie w roku akademickim 2022/2023

Rok akademicki 2022/2023 w pełni. Jak wyglądają przyjęcia na kaliskie uczelnie? Jakie nowe kierunki otworzono?

Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości

W ostatniej ewaluacji działalności naukowej Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości otrzymała kategorię A. Zyskała dzięki temu status uczelni i dołączyła do najlepszych ośrodków akademickich w Polsce. W Szkole Wyższej Wymiary Sprawiedliwości będzie również możliwość doktoryzowania się, prowadzenia badań naukowych wraz z pozyskaniem na nie środków finansowych.

Statystyki przyjęć na poszczególne kierunki w roku akademickim 2021/2022 w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości:

  • Penitencjarystyka: chętnych – 141, przyjętych – 50 (limit miejsc: 50);
  • Bezpieczeństwo wewnętrzne dla funkcjonariuszy: chętnych – 26, przyjętych – 23 (limit miejsc: 60);
  • Dowodzenie działaniami specjalnymi: chętnych – 28, przyjętych – 26 (limit miejsc: 60).

Statystyki przyjęć na poszczególne kierunki w roku akademickim 2022/2023 w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości:

  • Penitencjarystyka: chętnych – 147, przyjętych – 60 (limit miejsc: 60);
  • Bezpieczeństwo wewnętrzne dla funkcjonariuszy: chętnych – 24, przyjętych – 20 (limit miejsc: 60);
  • Zarządzanie komórkami organizacyjnymi: chętnych – 182, przyjętych – 100 (limit miejsc: 100).

Rekrutacja odbywała się w trybie trójetapowym – pod uwagę były brane wyniki maturalne z danych przedmiotów, rozmowa rekrutacyjna (do uzyskania 5 punktów) oraz test sprawności fizycznej (do uzyskania 6 punktów). Pod uwagę brane były przedmioty podstawowe i dodatkowe:

  • język polski oraz język obcy w wadze przedmiotu 0,02 i w wadzie poziomu 0,5 dla poziomu podstawowego i 0,5 dla poziomu rozszerzonego;
  • przedmioty dodatkowe w wadze przedmiotu 0,04 – geografia, historia, wiedza o społeczeństwie, matematyka oraz biologia. W skali poziomu – 0,5 dla poziomu podstawowego i 1,0 dla poziomu rozszerzonego.

Wynik progowy wynosił 6,070. W przypadku bezpieczeństwa wewnętrznego dla funkcjonariuszy, o przyjęciu na studia decydowało skierowanie przez właściwego przełożonego, który oceniał predyspozycje oraz zapotrzebowanie na odbycie danych studiów.

Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości ma prawo do kształcenia na studiach II stopnia na kierunku penitencjarystyka. Bezpieczeństwo wewnętrzne realizowane jest w formie stacjonarnej, zaocznej oraz formule podyplomowej. W obecnym roku akademickim nowym kierunkiem jest zarządzanie komórkami organizacyjnymi, który cieszy się znaczącą popularnością wśród aplikujących na studia.

Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

W ubiegłym roku akademickim na studia licencjackie stacjonarne, niestacjonarne i 5-letnie jednolite studia magisterskie stacjonarne i niestacjonarne chętnych było 465 osób, wówczas nie stosowano progów punktowych. W związku ze stanem epidemii przeprowadzono ocenę elektroniczną portfolio dotyczących predyspozycji artystycznych (w przypadku kierunków, które tego wymagały). Przyjęto 391 osób. Na studia drugiego stopnia stacjonarne i niestacjonarne aplikowało 211 osób. Nie przeprowadzano – ze względu na stan epidemii – rozmów wstępnych i sprawdzianu predyspozycji artystycznych. Po ocenie elektronicznych portfolio dotyczących predyspozycji artystycznych (tam, gdzie obowiązywała ta forma weryfikacji) przyjęto 179 osób.

W roku akademickim 2022/2023 na studia pierwszego stopnia (licencjackie) stacjonarne, niestacjonarne i 5-letnie jednolite studia magisterskie stacjonarne oraz niestacjonarne aplikowało 630 osób. Po ustaleniu progów punktowych lub przeprowadzeniu sprawdzianów predyspozycji artystycznych (w przypadki kierunków, w których były one wymagane) przyjęto 308 osób. Na studia drugiego stopnia stacjonarne i niestacjonarne papiery złożyło 147 osób, po rozmowach wstępnych i wymaganych w przypadku niektórych kierunków sprawdzianów predyspozycji artystycznych przyjęto 116 osób.

W roku akademickim 2022/2023 na filologię angielską z pedagogiką obowiązywał próg 45 punktów. Na kierunkach artystycznych takich jak Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych oraz Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej niestosuje się progów punktowych – obowiązuje jedynie sprawdzian uzdolnień artystycznych.

Nowym kierunkiem w roku akademickim 2022/2023 jest filologia angielska w edukacji (studia stacjonarne drugiego stopnia). Obowiązuje rozmowa wstępna.

źródła:

Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości

Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze