baner_AK
reklama-SWWS

Stulecie Senatu RP na wystawie na WPA-UAM w Kaliszu

Obecnie w Kaliszu obraduje wyjazdowa komisja senacka. Po wczorajszych odwiedzinach zakładów produkcyjnych oraz Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw”, dziś parlamentarzyści wzięli udział w otwarciu wystawy dotyczącej 100-lecia Senatu RP.

23 senatorów na czele z Marszałkiem Senatu RP Tomaszem Grodzkim przebywa obecnie w Kaliszu. Najważniejszym tematem wyjazdowego posiedzenia są problemy budownictwa społecznego i komunalnego z uwzględnieniem sytuacji mieszkańców Towarzystw Budownictwa Społecznego. Więcej o planach wizyty pisaliśmy w jednym z wcześniejszych artykułów.

Dziś w siedzibie Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza miała miejsce konferencja prasowa wraz z otwarciem wystawy o historii Senatu RP oraz koncert fortepianowy muzyki Fryderyka Chopina, Antonina Dworzaka oraz Astora Piazzolli. W koncercie na cztery ręce wystąpili wystąpił duet profesorski Joanna Kaczmarska-Bieżyńska oraz Robert Adamczak.

„Z dumą i radością chciałbym zachęcić państwa do obejrzenia wystawy pokazującej 100-lecie Senatu. Tak się składa, że jak Rzeczypospolita była w problemach, to pierwsze co likwidowano, to Senat. Jak Polska odżywała, ten Senat się odradzał. Tak się odrodził w 1918 roku, ale pierwsze posiedzenie odbyło się w 1922 roku. Tak samo odrodził się w 1989 roku i pierwsze naprawdę wolne wybory odbyły się do Senatu. Ta wystawa jest większa, podróże odbywa jedynie fragment wystawy. Jest ona do obejrzenia między innymi w Warszawie” – powiedział Marszałek Senatu RP Tomasz Grodzki

Przewodniczący Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej, senator Zygmunt Frankiewicz powiedział o szczegółach dzisiejszej o dzisiejszym posiedzeniu Komisji:

„W dziedzinie gospodarki odpadami potrzebna jest ingerencja legislacyjna, ponieważ obecny system jest kompletnie nieefektywny, czego skutkiem są wysokie ceny utylizacji odpadów. Senat ma inicjatywę ustawodawczą, będziemy dyskutowali o problemach, może urodzą się z tego pomysły do nowej legislacji. Drugim tematem jest budownictwo komunalne, socjalne i społeczne” – dodał senator Zygmunt Frankiewicz

zdjęcia: B. Krawczyk

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze