baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Stypendium im. Św. Jana Pawła II w odmienionej wersji? Jest projekt uchwały!

Prezydent Miasta Kalisza przygotował projekt uchwały zmieniający Stypendium Miasta Kalisza im. Świętego Jana Pawła II. Istotną zmianą jest możliwość wnioskowania o Stypendium przez wszystkich uczniów, którzy uczęszczają do szkół znajdujących się na terenie Miasta Kalisza, bez względu na miejsce zamieszkania, bądź zameldowania.

Nie zmieni się natomiast to, że uczniowie będą musieli spełnić jeszcze warunek osiągnięcia odpowiedniej średniej i dochodu na członka rodziny. Na posiedzeniu Komisji Edukacji Rady Miasta Kalisza projekt został przyjęty jednogłośnie. Teraz czekamy na decyzję Rady Miasta Kalisza, która to powinna zapaść na sesji 30 marca.

Ideą stypendium jest promocja nauki wśród dzieci i młodzieży, której podstawy materialne są na niskim poziomie, a przy tym zapobieganie wykluczeniu społecznemu, utrwalanie przekonania, że wiedza stanowi podstawową wartość w dzisiejszym społeczeństwie. Stypendia mają wspierać aspiracje i życiowe dążenia młodzieży uzdolnionej, wytrwałej, osiągającej dobre rezultaty w nauce, sporcie, życiu kulturalnym i społecznym.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze