Sukces kaliskich kikbokserów w Kartuzach

W dniach 12-14 maja w Kartuzach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Kickboxingu K-1. Ponad 300 zawodników z 88 klubów rywalizowało o medale podczas tej prestiżowej imprezy. Reprezentanci Sekcji Sportów Walki Kaliskiego Klubu Sportowego zdobyli dwa złote i jeden brązowy medal. Jest to bez wątpienia największy sukces naszej sekcji!

Podopieczni Dawida Kasperskiego i Adriana Kupaja zaprezentowali świetną dyspozycję na tych mistrzostwach. Dawid Janczak (17 lat) najpierw w półfinale pokonał reprezentanta klubu Hunter Gym Bydgoszcz Sebastiana Westphala, a później potwierdził solidną formę oraz dominację zwyciężając w finale. Kakaesiak, w starciu z Damianem Zyberem (Fighter Wrocław), doprowadził w 3. rundzie do 4 liczeń, co zagwarantowało mu tytuł Mistrza Polski K1 w kategorii Junior Starszy do 86 kg.

Łukasz Grudziecki (15 lat) stoczył 3 zacięte pojedynki. Droga po medal rozpoczęła się od pokonania Norberta Utkały z Rebelii Kartuzy. W półfinałowej rywalizacji z Janem Kabzińskim (Centrum Sportowe MIXU TEAM Wręczyca Wielka), poprzez TKO w 2. rundzie, zagwarantował sobie udział w walce finałowej. Po bardzo wyrównanym starciu z Janem Rykaczewskim (MKS Gimnazjon APIN Wyszków), reprezentant naszej sekcji sztuk walki zwyciężył na punkty i tym samym zdobył złoty medal w kategorii Junior Młodszy do 63,5 kg.

Fabian Tokarek (15 lat), zdobywca brązowego medalu w kategorii Junior Młodszy do 71 kg, przegrał w półfinale na punkty z Tymoteuszem Kruczkiem (Uczniowski Klub Sportowy Armia Polkowice). Warto zaznaczyć, że Fabian w 2. rundzie, po mocnych high kickach, miał rywala prawie na deskach. Zabrakło niewiele, aby to jego ręka powędrowała do góry.

Warto wspomnieć, że tam gdzie niektórzy dochodzą latami, my odnosimy sukcesy po kilku miesiącach. Wielkie podziękowania należą się dla sponsorów, którzy wspierali nas podczas tych zawodów. Dziękujemy firmom: