Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Sukcesy kaliskich pływaków we Wrocławiu

W ostatni weekend, na wrocławskiej pływalni „Orbita” rozegrane zostały Letnie Parapływackie Mistrzostwa Polski Juniorów. W dwudniowej rywalizacji uczestniczyło 178 pływaczek i pływaków z niepełnosprawnościami z 28 klubów. KSN „START” Kalisz reprezentowany był podczas tych zawodów przez wyjątkowo liczną, dziewięcioosobową ekipę.

Do doświadczonych i utytułowanych, pomimo bardzo młodego wieku pięciu dziewcząt, dołączyło tym razem czterech debiutujących w zawodach tej rangi chłopców. Wszystkie dziewczęta potwierdziły przynależność do krajowej juniorskiej czołówki, zajmując czołowe lokaty w swoich grupach startowych. Ponadto Alicja Piec w kategorii juniorek starszych aż czterokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji open – wszystkich grup niepełnosprawności, a raz była druga. W tej samej kategorii wiekowej srebrny i dwa brązowe medale za klasyfikacje open odebrała Julia Domagała, a Maja Karpisiewicz dołączyła brązowy medal na 100m stylem grzbietowym. Ponadto dziewczęta trzykrotnie zdobywały trzecie miejsca w sztafetach 4x50m stylami dowolnym i zmiennym oraz 4x100m stylem dowolnym. W składzie sztafet znalazły się obok Ali, Julii i Mai, Magdalena Napruszewska i Gabriela Pawlik. Bardzo miłą niespodziankę sprawił Michał Siwik, który w swoich pierwszych zawodach wywalczył wśród juniorów młodszych tytuł mistrza Polski na 100m stylem grzbietowym. Na pochwałę zasługują również Mikołaj Woźniak, Leon Cieślak oraz najmłodszy w ekipie oraz wśród wszystkich uczestników mistrzostw, niespełna-8 letni Szymon Wojtczak.

W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę całych Mistrzostw Polski Alicja Piec wywalczyła drugie miejsce, nieznacznie ustępując Nikoli Badowskiej z Warszawy. Przygotowania i udział w zawodach były możliwe dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Kalisza, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu oraz Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych START.

Poniżej wyniki kaliskich zawodników.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze