Sukcesy kaliskich strażaków na mistrzostwach w pływaniu

Strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Kaliszu, którzy na co dzień pracują w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 i 2 wzięli udział w Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostwach Strażaków w Pływaniu, które odbyły się 25 czerwca w Obiekcie Sportowym Śremski Sport przy ul. Stanisława Staszica 1A w Śremie.

Do zawodów zgłosili się zawodnicy z dwunastu komend miejskich i powiatowych województwa wielkopolskiego. Otwarcia zawodów dokonał Komendant Powiatowy PSP w Śremie st. kpt. Tomasz Kierzek, który wśród przybyłych gości powitał również Naczelnika Ośrodka Szkolenia KW PSP Poznań mł. bryg. Michała Kierzka wraz z jego zastępcą mł. bryg. Gniewomirem Kwasem. Zawody odbywały się w następujących konkurencjach:
-styl klasyczny 100 m
-styl dowolny 50 m
-styl dowolny 100 m
-styl motylkowy 50 m
-sztafeta 4 x 50 m styl dowolny

Kaliscy pożarnicy osiągnęli bardzo dobre wyniki w pływaniu na 100 metrów stylem dowolnym. W tej konkurencji zajęli następujące miejsca:

– mł. asp. Goździewicz Jakub – II miejsce
– mł. kpt. Hubert Pietroń – IV miejsce

Drużynowo, w sztafecie 4 x 50 metrów drużyna z Kalisza zajęła III miejsce. Prócz wyżej wymienionych zawodników, na sukces drużyny pracowali również kpt. Artur Szuleta oraz mł. asp. Łukasz Balcerzyk. Kapitanem drużyny był st. ogn. Rafał Mikołajewski. Po zakończeniu wszystkich konkurencji nastąpiło podsumowanie wszystkich wyników i wręczenie pucharów, medali, dyplomów i pamiątek. Podczas ceremonii wręczania nagród obecny był Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego bryg. Robert Natunewicz oraz Komendant Powiatowy PSP w Śremie st. kpt. Tomasz Kierzek.

 

Źródło: KM PSP

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter