Sukcesy kaliszan w kajak polo

W Kaniowie między 12 a 13 czerwca odbył się XVI Międzynarodowy Turniej Kajak Polo, druga edycja Pucharu Polski oraz turniej dla dzieci Panda Cup. Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie wystawiło pięć drużyn w trzech dywizjach: drużynę seniorów, dwie juniorów i dwie młodzików.

Największy sukces odnieśli młodzicy, którzy zdobyli brązowy medal w składzie: Adam Maciołek, Eryk Antoszczyk, Borys Parczyński, Wojtek Parczyński, Olivier Sobczak, Oliwier Dymkowski. Dobrze spisała się też drużyna seniorów, która rywalizowała na równych zasadach, mimo iż w połowie składała się z kadry juniorskiej. Turniej, w trakcie którego rozegrano aż sto dwadzieścia siedem meczów, stał na bardzo wysokim poziomie. Oprócz drużyn z Polski uczestniczyli w nim też zawodnicy z Austrii, Czech, Litwy i Ukrainy.

Sekcja kajak polo KTW plasuje się w ogólnopolskiej czołówce tej młodej dyscypliny, która – jak podkreśla opiekujący się kaliskimi kajak polowcami kierownik-wolontariusz Józef Muller – wnosi do kajakarstwa dodatkowy element widowiskowości, a zarazem nawiązuje do najlepszych kajakarskich tradycji.

 

Źródło: KTW

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter