KKS Kalisz Wigry Suwałki

Suwałki niezdobyte – KKS Kalisz wraca bez punktów

KKS Kalisz przegrał na wyjeździe z drużyną Wigier Suwałki 0:3, w meczu 19. kolejki eWinner 2. ligi. Przedostatnie spotkanie o stawkę w 2021 roku nie było najlepsze w wykonaniu podopiecznych Bogdana Zająca. W wypracowanych okazjach zabrakło skuteczności, a błędy popełniane w defensywie bezlitośnie wykorzystali gospodarze.

W 9. minucie meczu dobrą okazję, po błędzie w defensywie, wypracowali sobie gospodarze. Uderzeniem z główki, Macieja Krakowiaka pokonać chciał Mariusz Rybicki, ale strzał okazał się niecelny. Zespół Wigier, przez pierwsze fragmenty spotkania, pozwolił podopiecznym Bogdana Zająca na budowanie ataku pozycyjnego, od czasu do czasu wychodząc z własnej połowy wysokim pressingiem. Tempo meczu w okolicach 20 minuty spadło, “Trójkolorowi” oddali także inicjatywę drużynie z Suwałk. Kluczem do otwarcia wyniku był stały fragment. W 27. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, uderzeniem po ziemi z pola karnego, kaliskiego goalkeepera pokonał Mikołaj Łabojko. Gospodarze, od bramki na 1:0, uaktywnili się w ofensywie, kakaesiacy popełniali natomiast proste błędy w rozegraniu. Wypracowane sytuacje pozwalały jedynie na wrzutki w pole karne, które pozostawały bez wykończenia. KKS do przerwy oddał 2 celne strzały.

Druga połowa rozpoczęła się od ataku KKS-u, choć to Wigry, krótko po przerwie, zdobyły gola na 2:0. Prostopadłe podanie w kierunku niepilnowanego Mariusza Rybickiego, zaprocentowało akcją “sam na sam” z Krakowiakiem, z której zwycięsko wyszedł zawodnik gospodarzy. Podopieczni Bogdana Zająca poderwali się do walki. Najpierw w 52. minucie Mateusz Majewski celnie, choć z pozycji spalonej, uderzył na bramkę rywali, kilka chwil później groźnie, z odległości, uderzył Mateusz Wysokiński. W 73. minucie Dumie Kalisza zabrakło szczęścia po tym jak jeden z zawodników nie wykorzystał błędu bramkarza rywali, Hieronima Zocha, który wypluł futbolówkę. Szansę na zdobycie gola miał również Kamil Koczy, jednak piłka po uderzeniu kakaesiaka powędrowała w słupek. Zespół z Suwałk, po fragmencie dominacji przez “Trójkolorowych”, za sprawą kontrataku zagroził ponownie KKS-owi. Po płaskim dośrodkowaniu w nasze pole karne, Maciej Krakowiak pechowo sparował piłkę tuż pod nogi Kacpra Zaborskiego, który bezlitośnie wykorzystał tę okazję, ustalając rezultat meczu na 3:0. Przed ostatnim gwizdkiem sędziego honorowe trafienie mógł zdobyć Piotr Giel, ale napastnik KKS-u znajdował się na pozycji spalonej.

19. kolejka sezonu 2021/2022 eWinner 2. ligi, 27.11.2021, godz. 12:00, Stadion Miejski w Suwałkach, ul. Zarzecze 26
Wigry Suwałki – KKS Kalisz 3:0 (1:0)
1:0 Mikołaj Łabojko 27. min, 2:0 Mariusz Rybicki 47. min, 3:0 Kacper Zaborski 84. min.

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch – Kacper Michalski (88. min Piotr Pierzchała), Michał Ozga, Tomasz Lewandowski, Łukasz Bogusławski, Patryk Mularczyk – Mariusz Rybicki (82. min Denis Gojko), Bartłomiej Babiarz (88. min Robert Bartczak), Mikołaj Łabojko (88. min Filip Kozłowski), Kacper Zaborski – Michał Żebrakowski (71. min Kōsei Iwao).

KKS Kalisz: Maciej Krakowiak – Karol Smajdor (46. min Daniel Kamiński), Przemysław Stolc, Filip Kendzia, Mateusz Mączyński, Nikodem Zawistowski (87. min Bartłomiej Putno) – Bartłomiej Maćczak (46. min Piotr Giel), Michał Borecki, Andrzej Kaszuba (73. min Adrian Łuszkiewicz), Mateusz Wysokiński (73. min Kamil Koczy) – Mateusz Majewski.

Żółte kartki: Mateusz Mączyński (KKS).

Źródło: KKS Kalisz; Fot.: arch.