Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Świąteczne dekoracje i iluminacje pojawiają się na ulicach Kalisza

Na Głównym Rynku stanęła już żywa choinka, która przyjechała z nadleśnictwa Kalisz – leśnictwo Kazala. Ozdobiono ją kolorowymi bombkami i światełkami w kolorze ciepłej bieli, które rozbłysną podczas kaliskich mikołajek.

Na placu przy ratuszu znalazł się domek św. Mikołaja, figury pingwina i ciastka oraz przejście w kształcie bombki z motywem skrzącego śniegu, a między latarniami rozwieszono łańcuchy świetlne. Umieszczono również dekoracje na latarniach na pl. Jana Pawła II i Jana Kilińskiego. Iluminacje pojawiły się także przy fontannie Noce i Dnie – sama fontanna została udekorowana, podobnie jak w latach poprzednich – świetlną ośmiornicą. Ponadto ozdobione zostały latarnie na ulicach Śródmiejskiej, Zamkowej, na Moście Kamiennym oraz w Alei Wolności i na Moście Reformackim.

A to jeszcze nie wszystko. Wkrótce na Główny Rynek, od ul. Śródmiejskiej wejdziemy przez świetlny tunel. Na elewacji ratusza będzie wyświetlany efekt spadających śnieżynek, a w dni akcji „Mikołajki jak z bajki” wizerunek Mikołaja z workiem prezentów. Na mostach Kamiennym i Reformackim zawiśnie kurtyna z sopli. Na drzewach na pl. św. Józefa oraz w donicach przy ul. Śródmiejskiej pojawią się łańcuchy świetlne. Dodatkowo realizowane będzie zadanie w ramach budżetu obywatelskiego „Świątecznie na Tyńcu”. Na dwóch nowo wybudowanych rondach przy ul. Pszennej oraz Żwirki i Wigury /Owsianej pojawią się dekoracje na latarniach.

Źródło: UM Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze