Świąteczne kartki powędrowały w Bieszczady

W dobie rozmaitych komunikatorów i poczty elektronicznej, warto przypomnieć o pięknej tradycji wysyłania kartek wielkanocnych – zwłaszcza takich zrobionych własnoręcznie. Niezwykle istotne jest pielęgnowanie tradycji już od najmłodszych lat, dlatego też uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej w Strzałkowie nawiązali kontakt ze szkołą w Bieszczadach, gdzie w jednej z klas uczy się dokładnie tylu samo uczniów.

Pierwszym zadaniem była wymiana własnoręcznie zrobionych kartek wielkanocnych. Każdy z uczniów wylosował ucznia z drugiej szkoły, do którego pisał kartkę. Oprócz życzeń, każde z dzieci napisało kilka słów o sobie, a także narysowało swój portret. 24 marca szkoła otrzymała piękne kartki od uczniów klasy II Szkoły Podstawowej w Polańczyku. Okazało się, że dzieci mają wiele wspólnych zainteresowań, grają w te same gry czy również lubią zwierzęta. Jak mówią opiekunowie dzieci ze Strzałkowa: „Z tajnych źródeł wiemy, że nasze kartki też już dotarły na miejsce i mamy nadzieję, że sprawią dzieciom tyle samo radości, co nam.”

 

Źródło: Gm. Lisków


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze