Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Świąteczne reklamy w kaliskiej prasie przełomu XIX/XX wieku

Czy wiecie, że reklamy świąteczne w kaliskiej prasie przełomu XIX/XX wieku były równie szalone jak dzisiejsze? Oto kilka perełek, które można zobaczyć na wystawie „Świąteczne reklamy w kaliskiej prasie przełomu XIX/XX wieku” w Filii nr 6 Biblioteki Publicznej w Szczypiornie.

Nasze babki już wtedy wiedziały, że nie tylko choinka potrzebuje przystrojenia! Piękne koronki, hafty i eleganckie wianki czekały na ich zamówienie.

Kaliskie sklepy oferowały już wtedy różnorodność smaków i zapachów, które wprawiały w zachwyt mieszkańców! A w naszych księgozbiorach znajdziecie przepisy na tradycyjne wielkopolskie potrawy, które wypełnią Wasze domy aromatami prosto z tamtych lat.

Zarówno w Kaliszu, jak i w Wielkopolsce, dominowała tradycja rodzinnych spotkań, pełnych radości, śmiechu i wspólnego biesiadowania. Warto przypomnieć sobie te czasy i czerpać z nich inspiracje.

Na szczęście, kaliska biblioteka nie zapomniała o najmłodszych marzycielach. Na wystawie można zobaczyć, jakie cudeńka królowały na kaliskich sklepowych półkach w tamtych czasach. I co najlepsze, wszystkie te historie można przeżyć w Waszych wyobraźniach, sięgając po świetne książki, które specjalnie przygotowano.

Biblioteka zaprasza do Filii nr 6 w Szczypiornie, gdzie przygotowano nie tylko świetną wystawę reklamowych perełek sprzed lat, garść historii ukazującej Boże Narodzenie w regionie kaliskim, ale również propozycje wspaniałej literatury świątecznej dla małych i dużych czytelników.

Wystawa będzie dostępna do 1 marca 2024 roku.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze