Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Świątecznie w Stawiszynie

Czas radosnego świętowania zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza spotkania z bliskimi i mnóstwo niezapomnianych chwil. W niedzielne popołudnie na rynku w Stawiszynie odbyło się wigilijne spotkanie mieszkańców gminy i miasta.

Tradycyjnie spotkanie rozpoczęła Miejsko – Gminna Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Stawiszynie oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy i Miasta Stawiszyn pod batutą Mariusza Pawlaka. Następnie Burmistrz Stawiszyna Grzegorz Kaczmarek przywitał wszystkich zebranych oraz złożył życzenia zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt. Wspólną modlitwę poprowadzili ks. dr Jakub Piotrowski proboszcz parafii w Stawiszynie, ks. Janusz Nowicki proboszcz parafii w Zbiersku oraz ks. Wojciech Raszewski proboszcz parafii w Piątku Wielkim.

Spotkanie świąteczne uświetniły swoimi występami dzieci z Publicznego Przedszkola Samorządowego „Justynka” w Stawiszynie oraz Publicznego Przedszkola Samorządowego „Bajkowa Kraina” w Zbiersku, uczniowie Szkoły Podstawowej w Stawiszynie i w Zbiersku, uczniowie Studia Edukacyjno-Artystycznego Arte Mio, zespół wokalny działający przy MGOK w Zbiersku, Grupa „Stawiszynianki”, Chór Parafialny ze Zbierska oraz członkowie Klubu Seniora Gminy i Miasta Stawiszyn.

Wigilijne spotkanie oczywiście nie mogło odbyć się bez pysznych potraw wigilijnych, które dla uczestników spotkania przygotowały Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy i Miasta Stawiszyn.

Warsztaty świąteczne dla dzieci przygotowały świetlice środowiskowe ze Stawiszyna i Zbierska.

źródło: gmina i miasto Stawiszyn

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze