Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

ŚWIATŁO I MROK w Galerii SZATNIA

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza do oglądania wystawy będącej kolejną prezentacją w cyklu UCZEŃ I MISTRZ. Tym razem, prace prezentują Klara Pierzchalska oraz jej mentorka Emilia Kuczyńska. Wystawa, którą można oglądać w godzinach pracy MDK, dostępna będzie do 3 marca 2022 roku.

Emilia Kuczyńska jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od wielu lat uczy plastyki w dwóch kaliskich szkołach: Szkole Podstawowej Nr 14 oraz Niepublicznej Szkole Podstawowej KSO Edukator. Klara Pierzchalska natomiast to jedna z najbardziej uzdolnionych plastycznie uczennic kaliskiej „14”, zauważona i wytypowana do wystawy przez swoją nauczycielkę, która tak mówi o wspólnym projekcie: „Jesteśmy z dwóch światów, robimy zupełnie inne rzeczy, ale łączy nas wspólna pasja tworzenia. Kiedy otrzymałam propozycję wystawy, nie miałam wątpliwości, że to właśnie Klara będzie osobą zasługującą na swój debiut”. Emilia Kuczyńska prezentuje cykl prac malarskich, w którym motywem przewodnim są słoneczniki. Inspiracją do ich powstania były dzieła Vincenta Van Gogha. Maluję, ponieważ sprawia mi to przyjemność. Świat słoneczników, do którego się przenoszę, staje się światem bajkowym, ale w takim – w świecie marzeń – czuję się najlepiej. Wśród prac prezentowanych przez Klarę można zobaczyć studyjne rysunki martwych natur, obrazy na płótnie oraz serię portretów: w stylu mangi oraz z mrocznych zakamarków wyobraźni autorki. Warto dodać, że Klara kształci obecnie swój warsztat plastyczny w pracowniach plastycznych MDK i jeszcze w tym roku będzie zdawać do Liceum Sztuk Plastycznych w Kaliszu. Mimo wciąż panującej pandemii wystawy w SZATNI są licznie odwiedzane. Podobnie było i na środowym wernisażu. Wydarzeniu towarzyszyła ciepła, przyjazna atmosfera. Dała temu wyraz Beata Paszak, dyrektor MDK, witając gości i otwierając wystawę. Opiekunkami Galerii SZATNIA MDK są Bogusława Kowalczyk i Beata Solińska.

Źródło: Urząd Miejski w Kaliszu 

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze