Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Światowy Dzień Sztuki!

Światowy Dzień Sztuki świętujemy 15 kwietnia. I jest to data nieprzypadkowa. To rocznica urodzin Leonarda da Vinci – wielkiego malarza, rzeźbiarza, konstruktora, wynalazcy, architekta, inżyniera, filozofa ….. – inaczej – człowieka renesansu.

Gołuchowskie Centrum Kultury „ZAMEK” zaprosiło dzieci na warsztaty, podczas których w sposób szczególny świętowano ten dzień.
O Leonardo da Vinci opowiadała dzieciom dyrektor GCK „ZAMEK” Patrycja Walerowicz-Wojtkowiak. Uczestnicy poznali m.in. największe dzieła mistrza Leonarda. Szczegółowo omówiono przede wszystkim obraz „Dama z gronostajem” – jedyny obraz Leonardo da Vinci znajdujący się w Polsce, w Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie.

Następnie, wspólnie z instruktorami z CalisaART: Ewą Jankowską i Piotrem Jankowskim, dzieci malowały własną interpretację „Damy z gronostajem”, a następnie wzięły udział w sesji fotograficznej, podczas której przebrały się za Damę z …… ulubioną maskotką.
Z uczestnikami warsztatów spotkał się również p. Wójt Marek Zdunek.

Prace powstałe podczas warsztatów zostaną zaprezentowane na okolicznościowej wystawie.

Źródło: gołuchów.pl

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze