baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Światowy lider nowym inwestorem w Kaliszu

Niemiecka firma Gühring zainwestowała w Kaliszu. To jeden ze światowych liderów w produkcji precyzyjnych narzędzi do obróbki skrawaniem.

Na terenie Kaliskiej Strefy Inwestycyjnej, w sąsiedztwie firm Zetor, Meyer Tool, Leviat i Panattoni, powstanie nowoczesny zakład serwisowania i regeneracji narzędzi. Oprócz podstawowej działalności firma będzie prowadziła również szkolenia oraz usługi doradcze w zakresie obróbki skrawaniem.

Inwestor podkreśla, że wybrał Kalisz z uwagi na lokalizację miasta w bliskiej odległości od dużych rynków zbytu, a także z uwagi na bardzo dobrą współpracę firmy z kaliskimi szkołami zawodowymi i Akademią Kaliską, która od nowego roku akademickiego będzie już uniwersytetem.

Prezydent Krystian Kinastowski podkreśla, że inwestycja firmy Gühring potwierdza atrakcyjność terenów inwestycyjnych w rejonie Kaliskiej Strefy Inwestycyjnej oraz skuteczność Miasta w pozyskiwaniu nowych inwestorów.

,,To kolejna ważna dla miasta inwestycja. Cieszę się, że nasze starania, aby rozwijać ofertę terenów inwestycyjnych, przynoszą efekty, bo nowe firmy to kolejne miejsca pracy dla kaliszan i mieszkańców okolicznych miejscowości. W ostatnich latach w rejonie ulic Rozwojowej, Inwestorskiej i Batalionów Chłopskich inwestorzy zakupili blisko 20 ha terenów inwestycyjnych. To pokazuje, że Kalisz jest dla przedsiębiorców atrakcyjnym miastem”- mówi prezydent Krystian Kinastowski.

Gühring zatrudnia ponad 8 tysięcy pracowników na całym świecie, produkuje innowacyjne narzędzia do obróbki skrawaniem. Swoje zakłady ma w 48 krajach, w tym także w Polsce. Do tego grona dołączył właśnie Kalisz.

Źródło: Urząd Miasta Kalisz

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze