Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Święcenia Diakonatu 2022

W czwartek w naszej diecezji odbyły się święcenia diakonatu, które przyjęło dwóch alumnów z rąk ks. bpa Łukasza Buzuna w Ostrowskiej Konkatedrze.

Ten szczególny dzień rozpoczęła jutrznia, której przewodniczył ks. rektor Jan. W trakcie modlitwy klerycy V roku z naszej metropolii złożyli przyrzeczenia i podpisali wymagane przez prawo kanoniczne dokumenty.

Następnie wspólnota udała się do Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie uczestniczyli we mszy świętej z udzieleniem święceń, której przewodniczył ks. bp Łukasz, natomiast koncelebrowali ją przełożeni seminaryjni oraz inni kapłani naszej diecezji.

W trakcie homilii biskup podkreślał wagę i piękno posługi diakona z czym łączyło się pierwsze czytanie liturgii słowa (Dz 6, 5-7) mówiące o ustanowieniu siedmiu diakonów.

Po homilii miały miejsce obrzędy święceń diakonatu oraz dalsza część Eucharystii. Nowo wyświęceni diakoni otrzymali także dekrety kierujące ich na parafie praktyk, w których spędzą co najmniej najbliższy rok.

 

Źródło: Powołania Kalisz

Zdjęcia: JR, Konkatedra w Ostrowie Wielkopolskim, Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze